fizyka, książki.

maltdy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2021, o 11:19
Płeć: Mężczyzna
wiek: 22

fizyka, książki.

Post autor: maltdy »

Cześć, jestem absolwentem lo o prof. biolchem, z tych roz. zdawałem tez mature, z podst matematyki 72%.
W tym roku koncze też studia I st z Ekonomii. Chciałbym w przyszłym roku poprawić maturę z matematyki i napisać rozszerzenie, co do tego nie bedzie jakiś problemów, natomiast chciałbym również napisać fizykę która od zawsze mnie fascynowała i coś tam samemu uczyłem się w lo ale koniec koncow przestalem a potem sie okazalo ze na studiach na rynkach finansowych itd, jest wszem i wobec obecna.

Chciałbym się zapytać, czy jest ktoś w stanie polecić mi jakieś pozycje od podstawy do rozszerzenia?
Korzystać z tych książek co są podane na stronie CKE? ja sam z dośw. wiem, ze ksiazki z biologii z Nowej Ery nie były za dobre i sam z nich nie korzystałem, ale akurat ja troche inaczej do tego podchodziłem bo przerabiałem tylko 10 ksiazek bukaly ale myśle, że w Fizyce w LO mogloby być cos podobnego, bo jeśli chodzi o matematykę z NY to koszmar, pamietam pani magister rzuciła ksiazka do szafy i kiełbasę kazała kupić.

pzdr
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Re: fizyka, książki.

Post autor: korki_fizyka »

Kiełbasa strasznie niestrawna, zwłaszcza dla wegetarian:) Czy to na ekonomii nauczyłeś się pisać każde słowa skrótem czy tak masz od urodzenie?
A co do zasadniczej kwestii, to sam musisz wypróbować, co będzie ci lepiej leżało. Nikt nie zna twojego poziomu zerowego. Sam wiem z autopsji, że po roku, dwóch przerwy ciężko jest się zabierać do czegoś z czym miało się incydentalny kontakt. A ty masz już przerwę 3 letnią.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7917
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Re: fizyka, książki.

Post autor: janusz47 »

Polecam trzy tomy międzynarodowego przystępnie napisanego podręcznika Fizyka dla szkół wyższych Wydawnictwa Openstax Polska.

Proszę nie przerażać się tytułem i wybrać elementarnie opisane w nim tematy z rozwiązanymi zadaniami, wchodzące w zakres matury rozszerzonej z fizyki.
maltdy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2021, o 11:19
Płeć: Mężczyzna
wiek: 22

Re: fizyka, książki.

Post autor: maltdy »

janusz47 pisze: 13 mar 2021, o 17:20 Polecam trzy tomy międzynarodowego przystępnie napisanego podręcznika Fizyka dla szkół wyższych Wydawnictwa Openstax Polska.

Proszę nie przerażać się tytułem i wybrać elementarnie opisane w nim tematy z rozwiązanymi zadaniami, wchodzące w zakres matury rozszerzonej z fizyki.

Czy to jest ten dostępny na stronie ?

Kod: Zaznacz cały

https://assets.openstax.org/oscms-prodcms/media/documents/Fizyka-dla-szko%C5%82-wyzszych-Tom-1_4.15.pdf
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7917
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Re: fizyka, książki.

Post autor: janusz47 »

Tak to jest tom 1.

Pozostałe tomy 2,3:

Kod: Zaznacz cały

https://openstax.org/details/books/fizyka-dla-szk%C3%B3%C5%82-wy%C5%BCszych-tom-2
(pobierz PDF)

Kod: Zaznacz cały

https://openstax.org/details/books/fizyka-dla-szk%C3%B3%C5%82-wy%C5%BCszych-tom-3
(pobierz PDF)
ODPOWIEDZ