Podstawy fizyki Halliday, Resnick, Walker - nauka na własną rękę

fernard89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2020, o 10:38
Płeć: Mężczyzna
wiek: 31

Podstawy fizyki Halliday, Resnick, Walker - nauka na własną rękę

Post autor: fernard89 »

Cześć,

Zwracam się do Was z zapytaniem o opinie na temat serii podręczników o wymienionym w temacie tytule. Jestem samoukiem, nadrabiającym po latach szkolne zaległości, a jednocześnie amatorem "pasjonatem" chcącym na własną rekę przybliżyć sobie interesujące zagadnienia. Do tej pory korzystałem z podręcznika Nowej Ery "Zrozumieć Fizykę", jednak nie jestem z niego w pełni zadowolony, ponieważ wiele zagadnień jest w moim odczuciu tłumaczonych po łebkach i brakuje mi wystarczającej liczby przykładowych rozwiązań bardziej skomplikowanych problemów. Jeżeli chodzi o mój aparat matematyczny, to można na potrzeby dyskusji stwierdzić, że mam plus minus opanowany materiał z podstawy programowej dla zakresu rozszerzonego w szkołach średnich plus absolutne podstawy rachunku różniczkowego i całkowego. Czy taka wiedza wystarczy do tego, żeby móc efektywnie korzystać z tego podręcznika?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3841
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Podstawy fizyki Halliday, Resnick, Walker - nauka na własną rękę

Post autor: AiDi »

fernard89 pisze: 22 sie 2020, o 09:13 Czy taka wiedza wystarczy do tego, żeby móc efektywnie korzystać z tego podręcznika?
Wystarczy :wink: Seria jest w moim odczuciu ok, ale z podręcznikami jest tak że nie każdy każdemu pasuje. Wiele osób jara się np. Wykładami Feynmana, a dla mnie te książki są męczące. Najlepiej by było jakbyś wypożyczył pierwszy tom z biblioteki i zaczął go przerabiać. Zobaczysz czy styl prowadzenia wykładu Tobie pasuje. Jak nie, to poszukamy czegoś innego :wink: Choć nie będzie to łatwe.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Re: Podstawy fizyki Halliday, Resnick, Walker - nauka na własną rękę

Post autor: janusz47 »

Proponuję dodatkowo niedawno przetłumaczoną na język polski serię podręczników Openstax. Z tej serii Fizykę dla szkół wyższych.Tom 1,2,3, dostępną w internecie.
ODPOWIEDZ