Z czego uczyć się fizyki?

qmpa
Posty: 0
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 14:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Z czego uczyć się fizyki?

Post autor: qmpa »

Cześć. Z czego najlepiej uczyć się fizyki? Nie matura, będę miał na studiach przez 1 czy 2 semestry, ale też ciekawy jestem. Chcę jakiś fajny podręcznik + jeden zbiór zadań, ale nie jakiś maturalny, najlepiej taki dosyć trudny z dużą liczbą zadań, by jego zrobienie nie było łatwe, powtarzalne. Bym po przerobieniu tych książek mógł sobie powiedzieć, że 'coś tam z tej fizyki wiem'.

Myślałem o podstawach fizyki t.1-t.5, ale moja wiedza matematyczna jest w trakcie poszerzania, wielu rzeczy pewnie nie zrozumiem. Matematyki uczę się z podręczników licealnych Oficyny Edukacyjnej, bo tam chyba dosyć szeroko jest to opisane. Też nie uczę się do matury a raczej z ciekawości i dla zrozumienia pewnych zagadnień fizyki/informatyki.

Do tego zbiór zadań Kruczka?
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7916
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Z czego uczyć się fizyki?

Post autor: janusz47 »

Fizyka dla Szkół Wyższych. Tom I II III - openstax Polska - dostępny w sieci.
Awatar użytkownika
mol_ksiazkowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11360
Rejestracja: 9 maja 2006, o 12:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 3153 razy
Pomógł: 747 razy

Z czego uczyć się fizyki?

Post autor: mol_ksiazkowy »


Z kąkol wyklady z fizyki
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Z czego uczyć się fizyki?

Post autor: korki_fizyka »

qmpa pisze:Cześć. Z czego najlepiej uczyć się fizyki? Nie matura, będę miał na studiach przez 1 czy 2 semestry, ale też ciekawy jestem. Chcę jakiś fajny podręcznik + jeden zbiór zadań, ale nie jakiś maturalny, najlepiej taki dosyć trudny z dużą liczbą zadań, by jego zrobienie nie było łatwe, powtarzalne. Bym po przerobieniu tych książek mógł sobie powiedzieć, że 'coś tam z tej fizyki wiem'.
W Podstawach fizyki Resnicka, Halliday'a nie ma aż tak trudnej matematyki, to podręcznik wykorzystywany w dobrych szkołach średnich, wystarczy opanować podstawy rachunku różniczkowego żeby zrozumieć trudniejsze zagadnienia. Do tego zbiór zadań Walkera spełnią twoje życzenia :) Jeśli nowe 5-tomowe wydanie okaże się za obszerne, to zajrzyj do starszego 2-tomowego.
ODPOWIEDZ