Fizyka rozszerzona zbior zadan

fenq80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2015, o 20:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło
Podziękował: 2 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: fenq80 »

Witam. W tym roku kończe 2 klase LO. Jestem na dosc słabym poziome z fizyki jednak postanowiłem zdawać ja na maturze poziom rozszerzony. Podreczniki jakie posiadam to ,,ciekawi świata poziom rozszerzony" operonu . Pierwsze pytanie czy sa to w miare dobre podreczniki czy lepiej zakupic cos innego.
I druga ważniejsza sprawa jaki zbiór zadań. Co myslicie o tym zbiorze Zbiór zadań z fizyki autorzy: Jędrzejewski Jędrzej,Kruczek Witold, Kujawski Adam ? Tylko własnie on jest z 2012 i nie wiem czy się coś nie pozmieniało w wymaganiach maturalnych przez ten czas? A jeśli nie ten to jaki inny?
Przeprawszam ze troche zamieszałem. Z niecierpliwościa czekam na odpowiedz .
Pozdrawiam.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: daras170 »

na Kruczka jesteś chyba za słaby, sam pisałeś
mac18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 23 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: mac18 »

Kruczka się nie opłaca robić do matury, wg mnie oczywiście. Ale jak chcesz to proszę:
391942.htm
Dla mnie kruczek do matury jest bez sensu (przerabiałem razem z Hallidayem od sierpnia do stycznia). Strata czasu, dużo ponad program, zadania świetne, ale nie skupiają się na sprawach pojawiających się na maturze. Jeśli nie masz zamiaru rozwijać się w kierunki fizyki, a potrzebne jest Ci to tylko po to aby dostać się na uczelnie, to nie polecam.

Na szczęście, potem poszedłem inną drogą. Przerobiłem jakiś zbiór, którego nazwy nie pamiętam, a był idealny aby od niego zacząć. Na początku było 80 zadań do działu, a potem po 20 zadań powtórzeniowych od początku. Po kruczku wydało mi się to dosyć banalne.

Jednocześnie czytałem podręcznik szkolny Kozielskiego, który jest rewelacyjny. Wszystko jest wytłumaczone bardzo klarownie i poparte przykładami.

Potem wziąłem się na repetytorium + 2 tomowy zbiór zadań z Medyka, A. Persony. Powiem tak: dla mnie jest to taki odpowiednik kiełbasy z matmy, dokładnie tego szukałem. Zadania i łatwe i trudne. Dokładnie takie jak pojawiają się na maturze.

Jakieś 2 tygodnie przed maturą zajrzałem do arkuszy. Przerobiłem próbną z cke i miałem ponad 80%, z wcześniejszych lat sobie losowałem, 2010 - 45 minut i 96 % , ale ogólnie to tłuczenie starych arkuszy mija się z celem. Chyba, że ktoś chce zobaczyć czego nie będzie następnym razem.

Dodam, że zostały mi jeszcze wspomniane wyżej zbiory z Persony, całkowicie niepotrzebne, w idealnym stanie, więc mogę opchnąć po niskiej cenie ^^(pw) a także 2 pierwsze tomy Kozielskiego.

Ostatecznie, spodziewam się wyniku > 90 %.

Pozdrawiam
Jak byś chciał to mogę tanio sprzedać dwa podręczniki Kozielskiego i dwa zbiory zadań A. Persony, pisz na pw

Spodziewałem się wyniku > 90%, no i miałem 92 !!!
Garrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 6 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: Garrs »

mac18, jako 1 tom używałeś obu części?
1. Fizyka Wybór Testów Tom 1 - Zestaw pytań zamkniętych i otwartych wraz z odpowiedziami
2. Fizyka Wybór Testów Tom 1 - Pełne rozwiązania pytań zamkniętych
I czy te repetytorium Medyka rzeczywiście było potrzebne skoro dodatkowo korzystałeś z podręcznika?
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: korki_fizyka »

Ostatnio ukazał się zbiór zadań maturalny z fizyki z lat 2005 -15 poukładanych działami wraz ze wskazówkami i pełnymi rozwiązaniami. Polecam: A. Ortyl - Zbiór zadań maturalnych Fizyka , matura 2016 wyd. \(\displaystyle{ \spadesuit}\) Omega.
Garrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2015, o 23:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 6 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: Garrs »

korki_fizyka, ale...
[...]w zbiorze pojawiły się zadania z maturalnych arkuszy egzaminacyjnych z lat 2004-2015
Tak jak napisał mac18:
[...]ogólnie to tłuczenie starych arkuszy mija się z celem. Chyba, że ktoś chce zobaczyć czego nie będzie następnym razem.

Czy więc to się nie mija z celem? ;<
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: Kartezjusz »

Ja tak nie uważam, bo moim zdaniem ważniejsze jest wykształcenie umiejętności zamieniania obserwacji i wyobrażania zjawisk na matematykę i transformowanie danych z powrotem
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: korki_fizyka »

Garrs pisze:korki_fizyka, ale...
[...]w zbiorze pojawiły się zadania z maturalnych arkuszy egzaminacyjnych z lat 2004-2015
Tak jak napisał mac18:
[...]ogólnie to tłuczenie starych arkuszy mija się z celem. Chyba, że ktoś chce zobaczyć czego nie będzie następnym razem.

Czy więc to się nie mija z celem? ;<
Nie , nie mija się z celem ale tłuczenie arkuszy należy zostawić na koniec, po przerobieniu zbiorów z zadaniami typowymi ze wszystkich działów. A ten nowy zbiór po prostu jest na tyle wygodny, że zawiera wszystkie zadania maturalne z podanych lat poukładane działami i nie trzeba ich szukać po internecie.

PS. Zapraszam na następny kurs przygotowawczy do matury z fizyki 2017, który już się zaczyna
Toliman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzeg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: Toliman »

Ja jestem na poziomie, wydawało mi się, średnio-zaawansowanym, ale ostatnio próbowałem rozwiązywać zeszłoroczną maturę i skończyłem z jakimiś 30%. Myślałem o starcie w OF w trzeciej klasie (kończę drugą), ale z takimi "zdolnościami" raczej nie mam szans. Planuję przyłożyć się do pracy przez wakacje. W domu mam zbiory zadań od podręcznika "Z fizyką w przyszłość" ZamKoru, "Zbiór zadań z fizyki" Witolda Kruczka oraz "Podstawy Fizyki" Resnicka, Hallidaya i Walkera (podręczniki, ale pod koniec rozdziałów są też zadania).
Czy zbiory Medyka i Persony albo Kruczka, Jędrzejewskiego i Kujawskiego są na tyle lepsze od wymienionych, żeby je nimi zastępować?
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Fizyka rozszerzona zbior zadan

Post autor: korki_fizyka »

Matura zeszłoroczna była o niebo trudniejsza od tegorocznej. Jeśli chcesz startować w olimpiadzie, to zbiory Kruczka, Massalskich, Walkera będą adekwatne. Przejrzyj też zbiór zadań z poprzednich olimpiad pod red. Gorzkowskiego.
ODPOWIEDZ