Teoria eteru - pytanie

Szczególna i ogólna teoria względności. Zjawiska relatywistyczne.
Bart42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 6 lut 2018, o 15:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Teoria eteru - pytanie

Post autor: Bart42 »

Szukając w Internecie co ciekawego pojawiło się ostatnio w księgarniach z zakresu fizyki, natknąłem się na taką poniższą informację:

„ Szczególna Teoria Eteru - Księgarnia NAUKOWA
... ista...1...
27 lut 2018 - Szczególna Teoria Eteru. Codziennie aktualizowana bogata oferta książek i czasopism - literatura europejska. Szczególna Teoria Eteru.”

Tytuł jest prowokujący i ciekawy. Mam w związku z tym takie pytanie do kogoś kto już przeczytał tą publikację, czy ze względów na zawarte w niej wartości poznawcze, warto sobie zamówić tą dość drogą książkę?
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Teoria eteru - pytanie

Post autor: leg14 »

Nie noo, legitnie ta strona wygląda.
Summon AiDi. Zaczynaj mistrzu.
Awatar użytkownika
lukas1929
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 14 paź 2017, o 12:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Haugesund
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 9 razy

Teoria eteru - pytanie

Post autor: lukas1929 »

Ja co prawda książki nie czytałem, natomiast na podstawie fragmentów dostępnych za darmo i wypowiedzi autorów na forach można mniej więcej wywnioskować co autorzy mają do powiedzenia. Moim zdaniem nie warto wydawać pieniędzy skoro autorzy w zakomitej większości powielają argumenty dyskutowanego i znane już wcześniej np. ich interpretacja paradoksu bliźniąt to dokładnie to samo co szeroko dyskutowany wcześniej argument Dinglea. Można się z tymi materiałami zapoznać za darmo:

... troversies

Kod: Zaznacz cały

http://blog.hasslberger.com/Dingle_SCIENCE_at_the_Crossroads.pdf


To widziałeś ?

I tu jeszcze ciekawa dyskusja na ten temat:

https://www.researchgate.net/post/Is_th ... ity_Theory

.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Teoria eteru - pytanie

Post autor: AiDi »

leg14 pisze: Summon AiDi. Zaczynaj mistrzu.
Ja nie wiem czy moja opinia (i w ogóle jakiegokolwiek fizyka) jest w stanie autora wątku do czegokolwiek sensownego przekonać. Raz próbowałem i o. Dalej szuka pseudonauki i spisków. A mi z wiekiem coraz mniejszą frajdę sprawiają takie monologi

Ale jeśli już muszę to Bartowi42 polecę od siebie
Bart42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 6 lut 2018, o 15:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teoria eteru - pytanie

Post autor: Bart42 »

Lukas, ślicznie dziękuję Ci za Twoją wstępną opinię o wymienionej wyżej książce. Jeśli w tej książce jest (?) jak sądzisz, kontynuacja argumentacji Dingle’a, to chyba rzeczywiście można ją sobie darować. Coś jednak w tej książce musiało być ciekawego, skoro nakład tej książki został wyprzedany i aktualnie jest niedostępna w księgarniach internetowych.
Dziękuję też za linki do ciekawych stron których nie znałem. Dingle’a (ponad 150 stron!) tylko tak wyrywkowo przejrzałem, a z linku dyskusji -bardzo podobnych do naszych dyskusji w czasach studiów - utkwiło mi to zdanie jednego z dyskutantów : „I'm honestly amazed how misled contemporary physics really is.”
ODPOWIEDZ