C++ program do obslugiwania napisow.

Maggie19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2008, o 17:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdansk

C++ program do obslugiwania napisow.

Post autor: Maggie19 »

hej, dopiero raczkuje w c++. Piszę program, ktory ma pobierać plik z napisami do filmów i wykonywać na nim pewne operacje. Jedną z nich jest przspieszanie lub opoznianie napisow, tzn mamy np format pliku:
00:12:24 Tekst napisu

użytkownik chce opoźnic napisy o 20 sekud, ma się pojawić zatem:
00:12:44 Tekst napisu

Udało mi się napisać program który pobiera plik tekstowy, a następnie pobiera to, co jest w pliku i zapisuje do tablicy. Następnie z tej tablicy wybrałam tylko te elementy które są cyframi. Brakuje mi funkcji aplikującej przyspieszanie i opóznianie. Powinna ona pobierac elementy z tablicy z cyframi, następnie dodawac/odejmować przyspieszenie wpisane przez uzytkowika i z powrotem zamieniać to na tablicę..

JAki typ powinna miec funkcja i jakiego typu powinny być zadeklarowane argumenty??

Macie jakis pomysł?
matshadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 941
Rejestracja: 17 gru 2007, o 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kingdom Hearts
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 222 razy

C++ program do obslugiwania napisow.

Post autor: matshadow »

ja bym pobierał pojedynczą linię i wydzielił z niej 3 liczby do tablicy. Następnie sprawdzałbym, czy przypadkiem nie chcę odjąć albo dodać za dużo, np z czasu 12:24:35 odjąć 40 sekund - wtedy muszę jeszcze zmienić poprzednią/poprzednie komórkę/komórki w tablicy zamiast osobnej funkcji, można to zrobić w mainie i na bieżąco wypisywać do nowego pliku
MGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 7 lis 2006, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 20 razy

C++ program do obslugiwania napisow.

Post autor: MGT »

Przeanalizuj budowę pliku z napisami. Nie musisz wydzielać liczb, wystarczy, że będzie operował na string/char* i odpowiednie znaki zmodyfikujesz. Pamiętaj tylko, że '0' = 48 ;)
Maggie19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2008, o 17:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdansk

C++ program do obslugiwania napisow.

Post autor: Maggie19 »

DZięki za pomoc.

Muszę jeszcze napisać funkcję,która wszystkie te zmiany które wprowadze zapisze mi na nowym pliku. Ponadto program ma miec mozliwosc zmiany nazwy pliku...domyslam sie ze pewnie do tego sluzy inna bibliotek niz .... a nie bardzo wiem co jest dostępne i jak dziala ...
Z góry dzięki
ODPOWIEDZ