format dysku

amator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 6 wrz 2005, o 12:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: woj.podkarpackie
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 3 razy

format dysku

Post autor: amator »

cześć ,

chcę sformatować dysk na moim komputerze, który wcześniej jeszcze tej operacji nie przechodził. Problem jest taki, że nie wiem jak to zrobić

płytkę z widnowsem XP nie mam przy sobie, ale czy mogę zainstalować dowolny inny windows XP w scrackowanej wersji ? Co ze sterownikami np. do płyty graf? czy muszę też sprawdzić jakie potrzebuję czy one są uniwersalne ? i gdzie to mogę sprawdzić ?

dzięki z góry za pomoc
pozdrawiam
spajder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 7 lis 2005, o 23:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 133 razy

format dysku

Post autor: spajder »

1. uruchamiasz komp z płyty (najpewniej f9 lub f8 przy uruchamianiu biosu) windowsa
2. tam będziesz miał opcję sformatowania dysku, którego chcesz
3. do karty graficznej potrzebujesz tych sterowników, które dostałeś ze sprzętem (ewentualnie sprawdź, jaką masz kartę i sciągnij ze strony producenta). Najpiewniej tak samo do karty muzycznej
4. głupio przypominać, ale pamiętaj o archiwizacji danych (bo np. rzeczy z moich dokumentów na pewno znikną)
5. możesz zainstalować dowolny windows, nawet kilka jednocześnie (tj. jeden po drugim) - tylko na każdy jest potrzebna oddzielna partycja. Swoją drogą przy jednym też warto podzielic dysk, żeby przy następnym formacie nie trafić wszystkiego (chyba, że masz to zrobione, to git)
amator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 6 wrz 2005, o 12:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: woj.podkarpackie
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 3 razy

format dysku

Post autor: amator »

w którym miejscu mogę sprawdzić nazwę karty graficznej , dźwiękowej, nazwę płyty - aby poszukać sterowników na internecie które do nich pasują ?
spajder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 735
Rejestracja: 7 lis 2005, o 23:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 133 razy

format dysku

Post autor: spajder »

1. pewnie gdzieś na papierach, które do kompa dostałeś
2. jak nie to kliknij prawym przyciskiem mysz na mój komputer, potem właściwości a potem menadżer urządzeń (albo jakoś tak, nie pamiętam). Tam jest wszystko
ODPOWIEDZ