pascal tablice

tomek_g
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 20:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 4 razy

pascal tablice

Post autor: tomek_g »

witam... mam jutro sprawdzian i dostałem właśnie zadanie które na nim będą tylko ze nie wiem jak je rozwiązać... każde rozwiązane zadanie to dla mnie wielka pomoc... bardzo bym o nią prosił...


1. tablica 40 elementowa wypełniona dowolnymi literami. użytkownik wpisuje litere a program mówi ile razy ona występuje

2. tablica 100 elementowa wypełniona liczbami z zakresu 50-100. program wyświetla liczby nieparzyste, ich ilość oraz średnią tych liczb

3. użytkownik wprowadza do dwóch tablic litery i liczby. program wyświetla parzyste liczby a pierwszej literze przypisuje 1 wprowadzoną liczbę

4. tablica dwuwymiarowa 5x5 wypełniona losowymi liczbami. program wyświetli nieposortowaną i posortowaną 1 i 3 kolumnę

5. tablica 4x4 wypełniona losowymi liczbami. program wyświetli posortowane wiersze od największej liczby
matshadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 941
Rejestracja: 17 gru 2007, o 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kingdom Hearts
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 222 razy

pascal tablice

Post autor: matshadow »

1. skorzystaj z tego. Po prostu dopisz linijkę wczytywania znaku do zmiennej pomocniczej, a potem stwórz zmienną pomocniczą do liczenia i jedź po kolei każdą komórkę w tablicy i sprawdzaj, czy jest ona szukaną literą. Jeśli tak, to zwiększasz zmienną od zliczania. Na końcu wypisz wynik
ODPOWIEDZ