Matematyczny program geometryczny

metamatyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2004, o 02:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 6 razy

Matematyczny program geometryczny

Post autor: metamatyk »

Poszukuję programu matematycznego do rysowania figur geometrycznych i wszystkiego co z tym związane (oznaczanie kątów, rysowaniu łuków przy kącie, wpisywanie/opisywanie okręgu na/w figurze itp. itd.)
P.S W wordzie sobie nie radzie
kje

Matematyczny program geometryczny

Post autor: kje »

Z tego co wiem to do tego typu rzeczy bardzo przydatny jest program AutoCad! Jest to program do robienia projektów, ale tego typu rzeczy też może wykonać(nie wiem jak z okregami, ale chyba też)!
Yavien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 21 cze 2004, o 22:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: W-U

Matematyczny program geometryczny

Post autor: Yavien »

Cabri Geometry II (do sciagniecia jest trial ze strony chyba: education.ti.com/cabri )
Jest tez C.a.R on jest freeware na licencji GNU.
Obydwa programy wykonuja "klasyczne" konstrukcje, jakby komputerowy cyrkiel i linijka
metamatyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 26 lip 2004, o 02:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 6 razy

Matematyczny program geometryczny

Post autor: metamatyk »

Dziękuję:-) Ściągnałem wlasnie ten program C.a.r ale nie moge znaleźc pliku do uruchomienia programu. Jesli masz ten program, mozesz napisac, któy plik go uruchamia ?
Yavien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 21 cze 2004, o 22:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: W-U

Matematyczny program geometryczny

Post autor: Yavien »

Ja mam po prostu skrot w menu start (do programu C:WINNTsystem32wjview.exe /cp zirkel.jar Zirkel), jak sciagnelam z sieci to chyba byla jakas instalka po prostu (samorozpakowujace sie? nie pamietam )
popatrz tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.gajdaw.pl/geometria/
moze ci cos pomoze. Wygoogluj sobie tez Car grothmann, jest troche w sieci ludzi, ktorzy promuja ten program (jest tez polska wersja jezykowa, ale nie wiem, czy od razu ze strony grothmanna, czy skadinad). Mysle, ze link, ktory podalam moze pomoc (choc trafilam na niego dopiero teraz)
ODPOWIEDZ