Książka pod mature z informatyki

Klawiatura89

Książka pod mature z informatyki

Post autor: Klawiatura89 »

Jestem aktualnie w 1 klasie LO o profilu mat.-inf. Już teraz wiem, że za 3 lata będę chciała zdawać maturę prawdopodobnie roszerzoną z informatyki. Problem w tym że trafiła mi się nauczycielka która nas kompletnie niczego nie nauczy.
W takim wypadku chciałabym sama się podszkolić. A ponieważ nie mamy żadnego podręcznika, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś. Znacie jakieś dobre? Jeśli tak to podajcie też może co w nim tak dokładniej jest.
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

Książka pod mature z informatyki

Post autor: dem »

Poprawiem ci temat ale zapoznaj się z zasadami ich pisania.Co do matury przeczytaj sobie informator maturanly masz tam wymagania książki też są podane musisz też się zastanowić w jakim języku bedziesz chciała zdawać.
paulgray
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH-EAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Książka pod mature z informatyki

Post autor: paulgray »

ja przygotowywałem się do matury z infy z dwóch podręczników: z Akademii WSIP i z PWN-u.
Jak dla mnie PWN jest porządniejszy ale napisany trudniejszym językiem-dużo tam definicji i tekstu naukowego-ale taki mi o wiele bardziej odpowiadał niż barwne opisy w Akademii. Także polecam PWN
Poza tym broń Boże nie zdawaj matury pod Linuchem-ponoc straaaszne problemy mieli ci, którzy go wybrali na środowisko (brakowało modułów itp). Jeśli jeszcze nie programowałaś to wybierz Pascala: najszybciej jest się go nauczyc-a w obu ww książkach 3/4 listingów programów jest w Pascalu fakt że potem i tak go rzucisz w cholerę nie ma znaczenia-masz na razie zdac maturę-na studiach zabierzesz sie za coś ambitniejszego (ew już podczas liceum-w ramach wolnego czasu )
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Książka pod mature z informatyki

Post autor: Yrch »

Ja zdaje w tym rok mature z maty+infy... Co do infy przygotowuje sie do algorytmow z ksiazki pana Syslo "Algorytmy" z WSiP (swietna ksiazka+tez koles podobno pisze zadania z algorytmow na mature:P) a reszte hm czytam na necie+chodze na korki Z tego co slyszalem nie ma jednej ksiazki ktore mialaby wszystko co jest potrzebne... Moja byla nauczycielka infy (hm mialem tylo w 1 klasie, jestem na profilu Edukacja Europejska:P), kobita ktora byla nauczycielem techniki i przekwalifikowala sie na infe (nic sama nie umie:P) mowila mi, ze w zeszlym roku uczniowie mieli problemy z algorytmami +bazami danych (ale to 2 ponoc z braku czasu, btw tak jak ona by problemow nie miala:P). Co do jezyka sam myslalem dlugo, ale jednak pascal latwiejszy Co do OSu to mnie przedmowca zasmucil bo zdaje na linuxie (wypraszam sobie linuch:P) no ale milej mi sie na nim pracuje i tyle. A no i kupilem sobie tez podrecznik jak przedmowca z akademi WSiP tam jest dosyc duzo ciekawych rzeczy (choc czy wszystko-watpie jak juz mowilem). I jedna wielka rada nie zrob tego glupstwa co ja, nie obijaj sie przez dwa lata bo potem bedziesz mial taki zajazd jak ja (milion kursow i zero czasu dla siebie ale damy rade:) ).
ODPOWIEDZ