access

Marta99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: 9 gru 2006, o 13:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 26 razy

access

Post autor: Marta99 »

Projekt 010 - Muzeum Archeologiczne
Temat:

Od miejscowego muzeum archeologicznego dostałeś zlecenie opracowania bazy danych zawierającej katalog zbiorów archeologicznych. W gotowej bazie danych ma znaleźć się spis znalezisk (przynajmniej 25...30) obejmujący następujące dane:

* Nazwa znaleziska (waza, naczynie, figurka, moneta, biżuteria, narzędzie, fresk, relikwia, itp.)
* Rok dokonania odkrycia danego znaleziska
* Imię i nazwisko odkrywcy
* Kraj, w którym dokonano odkrycia danego znaleziska
* Przypuszczalny wiek znaleziska zaokrąglony do setek lat (np. 600, 1800, 3200)
* Opis znaleziska

Zadania:
Mam wielką prośbę bo w ogóle nie mogę sabie poradzić z poniższym zadaniem. Siedze nad nim dosłownie od 18,00 i jestem w pierwszym podpunkcie. Bardzo prosze o pomoc, jeśli to za dużo to chociaż w punkcie 1 bo nie mogę porodzić sobie z relacjami wychodzi mi ogromna plątanina bezładu a niektóre w ogóle nie chcą się połączyć. Z góry bardzo dziękuje.

1. Zastanów się, które dane będą wspólne dla znalezisk (np. jeden odkrywca może być znalazcą więcej niż jednego znaleziska). Dane wspólne (powtarzające się) umieszczamy w osobnych tabelach. Dobierz dla tabel odpowiednie nazwy i utwórz relacje pomiędzy nimi.
2. Zaprojektuj formularze, które w wygodny sposób pozwolą dopisywać do bazy danych nowe znalezisko.
3. Zaprojektuj kwerendy wyszukujące znaleziska muzeum archeologicznego:
- wg fragmentu nazwy
- wg przedziału lat, w których dokonano odkrycia (od ... do ...)
- wg fragmentu nazwiska lub imienia odkrywcy
- wg kraju, w którym dokonano znaleziska
- wg przedziału wiekowego znaleziska (od ... do ...)
4. Zaprojektuj raport podsumowujący wszystkie znaleziska muzeum archeologicznego, w którym znajdzie się informacja o nazwie znaleziska, nazwisku jego odkrywcy, kraju odkrycia oraz wieku znaleziska.
5. Dla każdej kwerendy zaprojektuj odpowiedni raport.
Awatar użytkownika
amdfanatyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 27 mar 2005, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: /dev/zero
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 7 razy

access

Post autor: amdfanatyk »

Dla mnie taki topic powinien być już w śmietniku z uzasadnieniem, że "Nie rozwiązujemy prac domowych.". Siedzisz nad tym od 18 do 21 a nad projektowaniem bazy można kilka miesięcy siedzieć. Polecam samodzielne tworzenie kwerend w SQL bo w accesie trudno cokolwiek bardziej skomplikowanego wyklikać.
ODPOWIEDZ