Jak oszukać Windowsa?

Patataj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2005, o 14:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z nikąd

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: Patataj »

Witam serdecznie.

Zacząłem właśnie korzystać z programów umożliwiających rozmowy poprzez internet - niestety, nie posiadam mikrofonu.

Czy istnieje możliwość, by w jakiś sposób "oszukać" Windowsa, aby wysyłał danej aplikacji zamiast dźwięku z wejścia na majk dźwięk zapisany na dysku? (jeśli rozumiecie, co mam na myśli)
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: Undre »

Co do twego pytania to osobiście nie słyszałem o czymś takim ... natomiast taki tam mikrofonik do komputerka kosztuje całe 10 zł więc to chyba nie problem ?
droopy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 sty 2005, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Suchedniów
Pomógł: 2 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: droopy »

albo kupić dwa jacki, 0,5m kabelka i rozwiązać to hardwarowo
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: kaarol »

droopy raczej tak nierozwiazesz bo przeciez po pewnym czasie spalisz karte jak nie zaraz bo napiecie na kanale od glosnikow jest duzo wieksze zreszta do mikrofonu tez wychodzi jakies napiecie.
tarnoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 31 gru 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: tarnoś »

kaarol pisze:droopy raczej tak nierozwiazesz bo przeciez po pewnym czasie spalisz karte jak nie zaraz bo napiecie na kanale od glosnikow jest duzo wieksze zreszta do mikrofonu tez wychodzi jakies napiecie.
jak na wyjściu od głośników jeśli podłączysz pod wyjście ze wzmaka to i owszem ale tu jest mowa o wyjściu z karty (sygnał liniowy).

Na wejściu mica nie powino być żadnego napięcia.... to nie jest przecież mikser z napieciem Phantom +45 V do mikrofonów pojemnościowych

Rozwiązanie droopy jest w miarę oki. Trza tylko pamiętać o wyłączeniu większej czułości dla wejścia mikrofonowego jesli coś takiego masz w sterach do karty (zazwyczaj nazywa się Mic Boost)
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: kaarol »

tarnoś wszystko zalezy jaka masz karte jesli jakis badziew to nie bedzie to miało problemu jesli natomiast masz cos porzadnego to raczej uszkodzisz takawa karte.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: liu »



eh, znalezienie tego zajelo mi cale 5 sekund. a wy chcecie robic jakies szopki z kablami
tarnoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 31 gru 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: tarnoś »

kaarol, co ma jakość karty do jej wytrzymałości ogólnie metoda jest "przegięta" ale wskazanie konkretnego zagrożenia np. napięcia na wyjściu jest chyba niemożliwe... problemem jest co najwyżej sprzężenie jakie może wywołać "zapętlenie" dźwięku i to dopiero sprawia zagrożenie dla karty....

liu, strasznie upraszczasz wszystko prawdziwy McGyver nie korzysta z

Kod: Zaznacz cały

http://www.google.pl
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: kaarol »

tarnoś jak gosc ma karte typu sund blaster live czy audigi to napewno ja spali na 99%. Pozatym gdyby taki sposób był dobry i nie szkodził sprzetowi to na allegro i na forach elektronicznych byłby on poruszony.
tarnoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 31 gru 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: tarnoś »

kaarol, znowu prosze wytlumacz mi czym sie roznia kiepskie karty od tych lepszych pod wzgledem łatwości w spaleniu Poza tym SB Live to juz dawno przestała być dobrą kartą ale to szczegół...

Po pierwsze nie ma problemu z żadnymi napięciami, wszystko sie zgadza.

Po drugie zagrożenia NIE MA - i wiem to z praktyki. Osobiście nie kombinowałem z powodów takich jak wymienił Patataj, jednak są testy kart dzwiękowych które przeprowadza sie w ten sposób. Testowałem tak SB Live! 5.1 jeśli cię to interesuje.

Jeśli cię to nadal nie przekonało... przed chwilą zrobiłem identyczne podłączenie i...... od razu powiem nie było BUM ..... wszystko OK do około 60% głośności bo wyżej zaczyna się piszczenie (wspomniane sprzeganie sie) ale to zależy od jakości karty (teraz test na integrze więc kiepścizna)
blackscrew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2006, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: blackscrew »

mikrofonem, moga bys sluchawki(prawa sluchawka) podlaczasz do wejscia mikrofonu i plujesz do prawej sluchawki, dziala tylko najlepiej zeby sluchawki mialy jakis wzmacniacz basów to bedzie lepiej sluchac
ale to tak na marginesie
Awatar użytkownika
Amon-Ra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 882
Rejestracja: 16 lis 2005, o 16:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tczew
Pomógł: 175 razy

Jak oszukać Windowsa?

Post autor: Amon-Ra »

Blackscrew, bardzo Cię proszę, więcej tak starych tematów z archiwum nie wygrzebuj, OK?
ODPOWIEDZ