studia informatyczne

kej.ef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 14 sie 2004, o 19:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mathland
Podziękował: 2 razy

studia informatyczne

Post autor: kej.ef »

Mam problem i mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto pomoże mi go rozwikłać (na pewno od czasu do czasu zaglądają tu studenci). Otóż chciłbym się dowiedziedzieć jakie (jeśli w ogóle) są róznice między studiami informatycznymi na Uniwersystecie Wrocławskim a na Politechnice Wrocławskiej. Oczywiście nie oczekuję żę odpowiedzi będą stuprocentowo obiektywna (każdy chwali swoje, choć zawsze jest w tym jakaś prawda), ale proszę aby Ci, którzy wiedzą coś na ten temat, wypowiedzieli się. Jedyne co wiem, to że (w moim uznaniu) na Uniwersytecie jest zdecydowanie bardziej obiektywna rekrutacja (bo w końcu oceny nie są dokładnym odzwierciedleniem naszej wiedzy), a poza tym przyznam że ich egzamin wstępny też nie jest łatwy.
Więc niech każdy powiec coś dobrego o swojej uczelni.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
anonim

studia informatyczne

Post autor: anonim »

Cześć.

Nie jestem jeszcze studentem, ale czytałem kiedyś artykuł w "Perspektywach" o studiach informatycznych. Podobno na Politechnice nauczą Ciebie wszystkiego! Matematyka, Fizyka, Elektronika, Informatyka i jeszcze więcej! Na Uniwersytecie uczą bardziej "ogólnie".

Sam jednak chciałbym poznać opinie studentów. Czekamy na was...
Pozdro kej.ef
kej.ef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 14 sie 2004, o 19:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mathland
Podziękował: 2 razy

studia informatyczne

Post autor: kej.ef »

W sumie to też wiem mniej więcej tyle samo (żeczywiście na Uniwersytecie nie uczą fizyki i elektroniki). No właśnie poza tym na Politechnice Informatyka jest na trzech wydziałach. Nadal czekam na opinie. Dzięki.
Sid

studia informatyczne

Post autor: Sid »

Akurat tak się składa że od października bedę studiował infe na uniwerku. Zdecydowałem sie na Uniwersytet głównie ze wzgledu na to że moje ocenki chyba by na politechnice nie wzbudziły zachwytu :] (nie chciało się 4 lata uczyć to sie trzeba było pocić na egzaminie). Z tego co udało mi sie dowiedzieć to informatyka na uniwersytecie skupia się na programowaniu i wykształceniu w studentach umiejetnosci logicznego myslenia. Jest tez sporo podobno niezbednej teori matematycznej. Natomiast na politechnice są studia inzynierskie, czyli nauczą cie więcej spraw zwiazanych ze sprzętem, elektroniką (jest tam podobno przedmiot - miernictwo :] ),sprzetową stroną sieci komputerowych. Podobno duzo praktyki... to jeszcze zalezy na którym wydziale - bo na podstawowych problemach techniki to podobno sama teoria prawie. Programowania tez uczą i to podobno od tej bardziej praktycznej strony, co nie zmienia faktu że w corocznych turniejach w programowaniu zespołowym pomiedzy politechnika a uniwerkiem, wszystkie wyzsze miejsca zajmuje Uniwersytet. Moim zdaniem jeżeli nie jest się zdecydowanym to i tu i tu jest super sie dostać bo obie "informatyki" stoją na wysokim poziomie.
kej.ef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 14 sie 2004, o 19:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mathland
Podziękował: 2 razy

studia informatyczne

Post autor: kej.ef »

Dzięki! Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem
Bartez+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 paź 2004, o 20:30

studia informatyczne

Post autor: Bartez+ »

a jak jest w Krakowie?? AGH, UJ czy Politechnika ??
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

studia informatyczne

Post autor: Zlodiej »

No własnie ja chciałbym się dowiedzieć jak jest w Wawie UW czy PW a Moze WAT ??
Gregsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 sie 2004, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KRK
Pomógł: 1 raz

studia informatyczne

Post autor: Gregsky »

Jeśli chodzi o informatykę i raków to tylko AGH.Najlepsze warunki,infrastruktura,kadra.Raj dla przyszłych informatykow.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

studia informatyczne

Post autor: marshal »

owszem informatyka na AGHu jest obecnie uwazana za najlepszy kierunek w tej kategorii

chociaz informatyka na Uj tez nie jest wiele gorsza i tworzy duzo lepszych teoretykow niz agieh (agiehowcy sa bardziej wszechstronni, ale wszystko dazy do tego, ze i sama informatyka bedzie podlegac specjalizacji)
event
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 9 lip 2004, o 00:41

studia informatyczne

Post autor: event »

UW rocks the world
Gość

studia informatyczne

Post autor: Gość »

Hej! Jestem dopiero w IILO, ale już zaczynam myśleć o studiach, chciałabym iść na inf ale boję sie że nie dam rady i że się nie dostanę, to bardzo oblegany kierinek. Może wie ktoś jak jest w Lublinie? Gdzie jest łatwiej się dostać na Politechnikę, KUL, czy UMCS i na jakiej zasadzie jest nauka na tym kierunku, chciałabym poznać różnice, może łatwiej bedzie mi sie zdecydować gdzie składać paiery. Proszę o opinie wszystkich studentów. Z góry dziękuję! Pozdrawiam
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

studia informatyczne

Post autor: Dave »

Wydaje mi sie ze lepiej skupiac sie na jednej dzidzinie infy niz rozdrabniac sie i byc wszechstronnym. prace jest jest duzo latwiej znalezc jakos specjalista do czegos a nie wszechstronny informatyk jednak nie specjalista
Gość

studia informatyczne

Post autor: Gość »

w Poznaniu jets tak,ze na UAMie wiecej na infie jest matmy.. moj kolega studiowal tu i tu infe(na UAMie zrobil licencjcta) i mowi,ze tam sie nic nie naucyzl..no na polibudzie naucza bardziej praktycznie.. chyba korzystniejsze jets studiowanie na polibudzie, bo po co informatyk- teoretyk??
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

studia informatyczne

Post autor: Dave »

informatyk teoretyk jako tworca nowych pomyslow a informatyyk praktyk tworzacy je i obslugujacy
ODPOWIEDZ