informatyka w LO czy Technikum?

rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: rObO87 »

co wybrać? szkoła z profilem technik informatyk czy LO klasa mat-inf???
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: marshal »

heh
zbyt ogolne pytanie zeby jednoznacznie odpowiedziec
wedlug mnie informatyka w wiekszosci LO po prostu kuleje choc niewatpliwie sa wyjatki - o nich jednak trzeba wiedziec
co do technikum - tu tez sprawa niezbyt prosta, bo wiadomo, ze sa dobre szkoly techniczne z informatyka, ale cala reszta jest wlasciwie na marginesie, wszystko zalezy od tego jakie masz podejscie do wiedzy tzw ogolnej. Oczywiscie technikum tez nie musi oznaczac wysokiego poziomu z informatyki. Wszystko zalezy od szkoly. Musisz po prostu wiedziec gdzie (miasto) i pytac osob ktore mialy z nimi bezposredni kontakt.
A swoja droga na poziomie srednim to infy najlepiej nauczysz sie w domu :]
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: kaarol »

Zamiast klasy mat inf wez sobie mat fiz , ponieważ kończąc szkołe srednia i idąc na studia z tego co mi wiadomo wcale tej informatyki wiele nie ma na poczatku najpierw bedziesz sie bawił matma i fizyka i innymi kierunkami informatyka mniej. Takze lepiej miec dobre przygotowanie. Co do informatyki to tak jak mówi marshal lepiej naucz sie jej sam w domu kup ksiązke jakas do liceum przerób sobie podstawy potem zacznij kupować ksiazki typowo z jakiegos zagadnienia, np programowanie czy sieci itd.
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: dem »

Zgodze się z kaarolem jestem na profilu mat-fiz i jestem nawet dalej z programem niż kolega w klasie mat-inf.(dodam że jest to jedno z najlepszych lo w mieście)A jeszcze inny kolecha chodzi do Tech. i ma naprawde rozbudowany program jeżeli chodzi o informatyke.Najlepiej jest się dowiedzieć od ludzi chodzących do interesującej cie szkoły.
icikosh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2005, o 12:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: icikosh »

marshal pisze:zbyt ogolne pytanie zeby jednoznacznie odpowiedziec
Podpiszę się pod marshalem. Jestem w mat-infie i wprawdzie kadra nauczycielska pozostawia trochę do życzenia, ale przynajmniej książki mamy dobre;) - na tyle, że przydają się czasem przy jakimś zadaniu,wymyślaniu algorytmu i można się z nich 'czegoś' nauczyć ("Informatyka" WSiPu). Poza tym poziom, teoretyczne wymagania są naprawdę zaskakująco wysokie (a nikt z moich kolegów nie wie co to jest np. mergesort) - nawet kilka osób było zagrożonych!
Zaś kumple w mat-fizie mówią że mają tyle samo godzin i że niby powinienem pójśc do mat-fizu tylko...niestety z żadnym z nich nie porozmawiam(na poziomie) o matematyce, o programowaniu nie wspominając;) Polecam jednak mat-inf:) (btw. często jest tam się trudniej dostać co może implikować 'lepszych' nauczycieli)

Podsumowując, to w pełni zależy od tego co chcesz w życiu robić, na jakie iść studia, jako co rozumiesz informatykę... Radzę oczywiście się rozeznać co mówią uczniowie wspomnianych szkół(klas) - ich opinie mogą być bardzo wartościowe :)

Ach tak, jeszcze - jeśli gdzieś usłyszysz od ucznia "Olimpiada Informatyczna", to oczywiście polecam:D
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: kaarol »

Nie wiem jak jest w innych szkołach ale czesto jest tak ze do pierwszych 3-4 klas pcha sie najlepszych nauczycieli a reszte sie olewa tzn czasem wpadnie 2 3 jakis dobrych a reszta to nauczyciele którzy "ucza bo zycie tak wybrało". Pozatym według mnie nie powinieneś iść do klasy np. mat-inf która jest drugą klasą mat inf w LO,ponieważ często te klasy sa tworzone dlatego, że było dużo chętnych, a szkoła dostaje kase za kazdego ucznia chyba, że dyrektor umie szukać sponsorów to wtedy nie chełpi sie na otwieranie maximum możliwych klas. Kolejna moja rada, jeśli idziesz do liceum czy technikum nie staraj się być najlepszym ze wszystkiego, jesli zakładasz ze na 100% chcesz byc informatykiem to twardo ucz się tych przedmiotów:
-matma
-fizyka
-informatyka( jesli ci sie nie uda uczyć w szkole to rob z niej jak najwiecej w domu)
-język tu jaki wybierzesz to zalezy od ciebie ale zdecydowanie angielski bedzie potrzebny
- polskiego ucz się zeby zdac mature na to 30 % wyzej wymienione przedmioty rób starannie, nie opuszczaj sie.
Pozostałe przedmioty mozesz olac tzn wiesz zalezy od ciebie mozesz je lubic i miec 5 a mozesz niecierpiec i miec 3 wszystko rob tak byle by miec wiedzę z w/w przedmiotów.
Co tu wiecej radzić , a poszukaj w swoim miescie kolegów z blogu czy z osiedla, którzy moga ci udzielić jakis informacji o tej szkole.

Kod: Zaznacz cały

nawet kilka osób było zagrożonych
dziwisz się ze byli zagrozeni, czesto jest tak ze duzo osob idzie na inrotmatyczne profile czy inne bo potrafi fajnie malowac w wordzie i mysli ze bedzie wieczności spedzać przed quake w sali informatycznej jednak po kilku miesiacach otwieraja im sie oczy i sie przenosza. Skoro jest duzo jedynek to znaczy ze nauczyciel albo nie umie przekazac wiedzy albo ludzie maja go ... pozatym icikosh znam wielu ludzi którzy moze nie wiedza lub nie znaja fachowych pojeć a zagieli by cie jesli chodzi o praktyczne strony informatyki.
icikosh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2005, o 12:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: icikosh »

kaarol pisze:czesto jest tak ze duzo osob idzie na inrotmatyczne profile czy inne bo potrafi fajnie malowac w wordzie i mysli ze bedzie wieczności spedzać przed quake w sali informatycznej
Racja. Niestety tylko nieliczni farciarze są przed liceum tak nakierowywani przez nauczycieli/opiekunów że wiedzą czego chcą się uczyć po gimnazjum i są świadomi wyboru klasy w szkole średniej - jak wspomniałeś, zazwyczaj reszta idzie prawie 'w ciemno', często nie wysłuchawszy nawet opinii uczniów danej szkoły - dlatego rObO87 ,radzę jak najlepiej się rozeznać.
kaarol, jeśli znasz kogoś kto chciałby pomówić o zadaniach z algorytmiki, to zawsze jestem chętny do rozmowy :)

Pozdrawiam
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: kaarol »

JA moge pomowić ale pod koniec moich wakacji boo narazie to zawalony prac jeszcze teraz walcze z linuxem na lapku takze moze w srodku wakacji lipiec sierpien mozemy pogadać:)
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: rObO87 »

tylko co mi po fizyce
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: kaarol »

A to ci chłopie po fizyce że jak pojdziesz na studia to na pierwszym roku sie z nia napewno zetkniesz. Zreszta informatyk( programista) tez czasem wykonuje programy w których stosuje sie prawa fizyczne.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2005, o 12:18 przez kaarol, łącznie zmieniany 1 raz.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: liu »

Wbrew pozorom fizyka moze sie pojawiac w bardzo praktycznych dziedzinach, np. w ekonomii uzywa sie rownania przewodnictwa cieplnego;)
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: rObO87 »

jak tam wolę skupić się na algorytmach itp. bo to jest naprawdę ciekawe
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: kaarol »

rObO87 wiesz pierwsze algorytmy, które wykorzystujesz na poczatku nie maja wiele powiazań z matma specjalistyczna lub fizyka czy biologią ale np. Algorytmy genetyczne i inne twory maja bardzo duzo.
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: rObO87 »

w technikum matematyka jest zazwyczaj na poziomie podst.
więc z tego co widzę wnioskuję że LO będzie lepsze, a programowanie procesorów czy inne cuda tego typu to i tak będą na studiach (typu politechnika)
Awatar użytkownika
Ymir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2005, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: Ymir »

Ja bym poszedł do LO(pod warunkiem że uczą dobrzy nauczyciele jak w I LO w Tomaszowie Mazowieckim a nie jak w II LO gdzie niestety uczęszczam) bo później możesz kształcić się na studiach ale tak jak kolega mówi
marshal pisze: A swoja droga na poziomie srednim to infy najlepiej nauczysz sie w domu :]

i ma rację bo nie wiem gdzie cię nauczą języków programowania...
ODPOWIEDZ