informatyka w LO czy Technikum?

Dorszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 17:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 3 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: Dorszu »

Witam po raz pierwszy!

Ja jestem w LO na profilu inf-ang :P hehe

Niemniej moim celem jest pójście na studia informatyczne! Jestem jeszcze żółtodziobem jeżeli chodzi o te sprawy, ale przynajmniej mam ściśle ukierunkowany tor przyszłości. Wiem że:

-mata
-angol
-infa
-fiza

najważniejsze. I tylko na tym się skupiam. Z maty 5, z angola 5, z infy 5 tylko kurcze z fizyki mam 2. Powiedzcie, czy to aż takie ważne? :?

Rozmawialem z nauczycielem od infy. Przyznał mi otwarcie że "nasza matma jest do du**!'. Mam tylko 3 godziny matmy w tygodniu, 2 infy i 2 fizy oraz 5 angola. Przyznajcie że jeżeli chodzi o matme to bardzo mało. Ponadto przerabiamy podstawowe zagadnienia tylko. Efekt taki ze musze się douczać sam i brać prywatne lekcje.
Na informatyce robiliśmy photoshopa w pierwszym semestrze, teraz zajmujemy się Turbo Pascalem. Kolega który ma większe pojęcie o infie niż ja twierdzi, iż to beznadzieja, bo powinniśmy zacząć od algorytmów, schematów blokowych. Czy to prawda?? Mamy w planie C++, php, Basic'a i innie takie. Ale i tak uważam, że jeżeli chodzi o infe to trzeba samemu cisnąć i się dokszłtacać na własną rękę.

tylko co z tą fizą? weźcie coś doradzcie :(

pozdro :wink:
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: Xfly »

Co do fizyki to musisz sie golownie skoncenrtowac na zaganieniach z elektrostaykiki, elektordynamiki i magnetyzmu i troche optyki - bo reszta dzialow tylko na odwal jest robiona na studiach - aby zaliczyc

fizyka bedzie tobie potrzbana do zdania matury - bo duzo uczelni przy rekrutacji bierze ja pod uwage - w paktyce sie az tak bardzo nie przydaje
Awatar użytkownika
Paul0s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3 - City
Podziękował: 15 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: Paul0s »

wiec ja bedac na Mat-Inf , w jednej z najlepszych szkol w moim wojewodztwie mam 5 godzin matmy , 2 fizy i 2 infy . W pewnym stopniu moze sie wydwac ze przedmiot profilowy a tylko 2 godzinyt w tygodniu . To tez w bardzo duzym stopniu zalezy od nauczyciela, Bo np. moj nauczyciel z Matematyki robi znami bardzo duzo zadan i z matury i przed kazda praca klasowa , ale my i tak dostajemy 2 , moze 3 i czasem 4 , tyle ze stawia on nam bardzo wysokie progi . Zmusza nas tym do nauki ,i wiekszego pogłebiana . Co o tym myslicie ?? A Nauczyciel od infy to na tych dwoch godzinach , nauczy nas wiecej , niz w jakielkolwiek innej szkole , bo jestem po pierwszym roku , (Prawie) i potrafie programowac w Visual Basicu NeT (oczywiscie troche wiecej niz podstawy) . Czy przydaje sie znajomosc Visuala na Studiach Informatycznych ??? [/quote]
Awatar użytkownika
LecHu :)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 23 gru 2005, o 23:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BFGD
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 162 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: LecHu :) »

Ja wybralem profil matematyczno-fizyczny, poniewaz informatyki i tak musisz sie douczac w domu, a w naszej szkole mat-fizy dostaja najlepszych nauczycieli (nie tylko od matmy). Fizyki mamy 3, tylko 1 wiecej niz zwykle klasy, ale zadania w porownaniu z innymi mamy wrecz gornolotne Matmy mamy 6 godzin w tygodniu, zadan jest duzo i jeszcze jest kolko. Profesor bardzo wymagajacy, ale to tylko plus. W klasie mam paru gosci naprawde dobrych z matmy i to mnie mobilizuje. Jak sie pytalem na AGH, to mi powiedzieli ze najwiecej jest matmy i fizyki na pierwszym roku takze warto jest sie przygotowac z tych przedmiotow zeby od razu nie odpasc.
Awatar użytkownika
Paul0s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3 - City
Podziękował: 15 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: Paul0s »

No ja wybralem mat-inf , ze wzgledu na tą informatyke, choc chcialbym miec jeszcze fizyke rozszerzona . No wlasnie sam probuje rozwiazywac jakies tam zadania z fizyki rozeszrzonej , zakupilem podreczniki i w sumie stwierdzam ze jesli mialbym jeszcze z 2 godzinki fizyki , to w zupełnosci mialbym bardzo dobry poziom !!! .
Awatar użytkownika
LecHu :)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 23 gru 2005, o 23:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BFGD
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 162 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: LecHu :) »

Do fizyki nie nowki. Kup sobie jakis zdrowy, fajny troszske starszy zbior, np Mendla
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

informatyka w LO czy Technikum?

Post autor: liu »

I Kruczek!

A zbior zadan z Operonu co by o nim nie mowic calkiem dobrze odwzorowuje poziom zadan maturalnych, wiec tez jest OK.
ODPOWIEDZ