Technik Informatyk

wozny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2005, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 2 razy

Technik Informatyk

Post autor: wozny »

Jak myślicie czy warto jest isc do szkoły - techniku na zawod technik informatyk
@rbERT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2005, o 21:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Cansas City
Podziękował: 1 raz

Technik Informatyk

Post autor: @rbERT »

Jeśli chciałbyś robić w życiu coś związanego z informatyką, to na pewno nie idź do technikum, a tym bardziej na kierunek informatyczny!!!... Polecam ogólniak i klasę mat-fiz. Wszystkie uczelnie wyższe z wydziałami informatycznymi liczą punkty nie z matury z informatyki, punktowane są z matematyki i z fizyki... (a tak poza tym, to w technikum uczą strasznych głupot na tej informatyce... więcej można się nauczyć samemu w domu z książek...)
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Technik Informatyk

Post autor: kaarol »

Kod: Zaznacz cały

Wszystkie uczelnie wyższe z wydziałami informatycznymi liczą punkty nie z matury z informatyki,
To panu już podziekujemy widze ze orientacjie masz piekna w temacie. Wiec chciałbym cie poinformować ze nowa matura z fizyki a z informatyki ma ta sama wazność i na studia strikto informatyczczne lub matematyczne są brane na równi.
Codo technikum to sie z toba zgadzam technika spadły teraz to sa zawodówki. Chodz sa niektóre ale jesli miałbym wybierac technikum to tylko mocne i jakies renomowane , tak sa jeszcze takowe a i kierunek elektronika.
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Technik Informatyk

Post autor: rObO87 »

potwierdzam, idź lepiej do LO na mat-inf (tylko nie mat-fiz!) Na takim profilu zdobędziesz wiedzę wystarczającą do matury. Na szczęście uczelnie liczą za fize lub infę, bo nie każdy jest zdolny
tarnoś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: 31 gru 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Technik Informatyk

Post autor: tarnoś »

kaarol pisze:Wiec chciałbym cie poinformować ze nowa matura z fizyki a z informatyki ma ta sama wazność i na studia strikto informatyczczne lub matematyczne są brane na równi.
Nie kłóćcie się bo to nie ma sensu. Wszystko zależy od uczelni - dla przykładu moje miasto Lublin:
- UMCS informa - liczy się matma lub fizyka (nie ma informy)
- Politechnika informa - tylko matma

Radze lepiej zorientować sie w kryteriach przyjęć na konkretne uczelnie którymi jesteś zainteresowany, a nie kierować sie ogólnymi opiniami.
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Technik Informatyk

Post autor: kaarol »

Tarnoś może w Lublinie tak . Ale np UW bierze dwa wybrane przedmioty, AGH bierze dodatkowo informatykę lub fizykę. UJ bierze informatykę. PW bierze informatykę lub fizykę. Wiekszość uczelni naszczęście wie ze nowa matura z informatyki jest równoznaczna z matura z fizyki. Choc w tym roku powinna byc informatyka brana specjalnie łagodniej bo takie kłody jak CKE na położyło to .... Zreszta ja sie nie kłóce ale troszke mnie drażni ze każdy jakoś uważa informatykę za mniej ważna od infy co prawda różnie to z nia bywa w szkołach, lecz w reformie na szczescie wyrównali poziom w przeciwieństwie do starej matury. Zreszta masz racje lepiej sie zorientowac gdzie iść, różnie to bywa raz borą to innym razem biorą to zreszta większość z nas wiedziała chyba co ma zdawać by potem miec to uwzględnione przy rekrutacji.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Technik Informatyk

Post autor: liu »

Potem ida tacy 'informatycy' na politechnike, a tu sie nagle okazuje ze z tej fizyki to trzeba egzamin zdac, i to o wiele trudniejszy niz matura, i wtedy jest placz:) Potem jeszcze sie okazuje, ze na tym nie koniec - jakies teorie obwodow, jakies uklady elektroniczne, przeciez to czysta fizyka. W sumie to chyba dlatego prawie nikt nie oblewa na przedmiotach normalnych informatycznych tylko na tych drutach czy tez fizach:)
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Technik Informatyk

Post autor: kaarol »

#Wiesz liu ja wybrałem informatyke zamist fizyki tylko dlatego ze informatyka mi wchodzi duzo prosciej do głowy niz niektóre elementy fizyczne, zreszta niekoniecznie jest tak jak mówisz.
ODPOWIEDZ