mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

kawafis44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 416 razy
Pomógł: 2 razy

mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

Post autor: kawafis44 »

komputer stacjonarny łączy się z kablówką przez modem, do komputera stacjonarnego jest podpięty kabel, którego drugi koniec podłączam do laptopa

przez długi czas działał mi internet na obu komputerach i dokumenty udostępnione

nagle ni stąd ni zowąd połączenie przestało działać. na stacjonarnym w dalszym ciągu jest internet, ale laptop nie ma ani dostępu do internetu ani do dokumentów udostępnionych. połączenie fizycznie działa, ale na obu komputerach co do połączenia lokalnego wypisuje, że
Ograniczenie lub brak łączności
Możesz nie mieć dostępu do Internetu lub niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera.
Szczegóły -> jest adres fizyczny, IP i maska podsieci, brak bramy domyślnej, serwerów DNS i WINS
Taki sam komunikat jest na obu komputerach. I co do obu komputerów w opcjach połączenia jest napisane, że pakietów wysłanych - kilkadziesiąt, pakietów odebranych - zero.

Pomyślałem, że to może kablówka "odcięła" możliwość współdzielenia internetu na kilku komputerach w domowej sieci, ale dlaczego w takim razie nie działa mi zarówno internet, jak i dokumenty udostępnione?

Jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

Post autor: Undre »

kawafis44 pisze:do komputera stacjonarnego jest podpięty kabel, którego drugi koniec podłączam do laptopa
Czyli rozumiem masz dwie sieciowki w stacjonarce, z czego jedna podlaczona jest "do swiata" a druga do laptopa. Patrzac po twoim koncie na forum mniemam ze masz na obu kompach Winde XP. Jakie ustawiasz adresy IP na laptopie i na sieciowce w PC ? Chociaz jak wczesniej dzialalo to w sumie nie wiem czy jest po co pytac ... mozliwe ze ktorejs sieciowce sie zmarlo. Sprobuj wpierw internet do kazdej z nich z osobna podpiac i zobacz czy dziala.
kawafis44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 416 razy
Pomógł: 2 razy

mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

Post autor: kawafis44 »

Dziwne to jest. Ostanio instalowałem środowisko programistyczne Javy, żeby się jej od podstaw nauczyć i postępując zgodnie z instrukcjami dodałem do "Właściwości systemu -> zaawansowane -> Zmienne środowiskowe -> Zmienne systemowe" zmienną PATH o wartości "SET PATH=%PATH%;E:Program FilesJavajdk1.5.0in". Nie wiem właściwie, po co posłuchałem tej rady, skoro wystarczyło dodać tę wartość do autoexeca, a nie gdzieś we właściwościach systemu. I jak doszedłem do wniosku to wtedy coś się zepsuło.
Usunąłem więc tę zmienną środowiskową i o dziwo... połączenie zadziałało. Niestety tylko częściowo - teraz laptop widział dokumenty udostępnione ze stacjonarnego. Internet w dalszym ciągu nie działał, więc na obu komputerach uruchomiłem "Moje miejsca sieciowe -> Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie". Dla laptopa wybrałem opcję drugą, czyli że łączy się z Internetem pośrednio, zaś dla stacjonarnego pierwszą, że bezpośednio (choć nie jestem pewien, łączy się po prostu z modemem). Oba komputery zrestartowałem i teraz znów nie działa na laptopie nic.
Co do ipconfiga z laptopa to podał mi, że IP i maska to 0.0.0.0. Dziwne, zrestartowałem jeszcze raz i zaczęło widzieć adresy .

Pozdro!
Ostatnio zmieniony 29 sty 2008, o 22:51 przez kawafis44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

Post autor: Szemek »

no to podałeś trochę ciekawych danych, teraz tylko jakiegoś hakera i on zrobi z tym użytek
kawafis44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 416 razy
Pomógł: 2 razy

mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

Post autor: kawafis44 »

domyślam się, że jakby ktoś chciał i potrafił to takie dane wystarczą, żeby się włamać akurat do mojego komputera, ale jakie inne wyjście widzisz, jak zapytać się na forum i podać swoją konfigurację?
liczę na posty, które mimo wszystko pomogą mi w rozwiązaniu problemu.
pozdro!
wirus1910
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 167 razy

mam problem z siecią domową (brak internetu na laptopie)

Post autor: wirus1910 »

na laptopie zaznacz opcje zeby automatycznie pobieral adres ip itd.najlepiej kup router bezprzewodowy
ODPOWIEDZ