Nauka programowania

16

Nauka programowania

Post autor: 16 »

Cześć.
Właśnei z tego powodu między innymi trafiłem na to forum. konkretnie to na początek chciałem się przedstawić przynajmniej z grubsza.
hmm..
Jestem jak narazie 16ciolatkiem i chciałem się nauczyć programować :)

No właśnie i kiedy zaczołem się uczyć napotkałem MATEMATYKE i FIZYKE oraz ALGORYTMIKE co prawda nie sprawia mi trudności (matma za dużych z fizyką to różnie, a o tym ostatniem można powiedzieć że mie mam pojęcia bo tylko znam definicje) no ale poprostu nie umiem tych żeczy na takim poziomie jak bym chciał i szukam takiego miejsca (lub człowieka - szczeże powidziawszy to jakąś dobrą dusze) w internecie która pomogł by mi się nauczyć matmy i algorytmiki (bo to chyba podstawa) w szybki sposób. (z tą szybkościa bym miał problem ale myśle że podołał bym zadaniu bo mi zależy)

Jak byłem młodszy jakiś 3 lata to prubowałem sił w Turbo Pascalu ale nie podołałem, teraz postanowiłem nauczyć się C++ i mam nadziję że mi się to uda bo teraz wiem co mnei powstrzymało (matma i fizyka oraz algorytmika).

Czy ktoś może mi powiedzieć z kąd można nauczyć się matematyki fizyki i algorytmiki ?

>> Chciałem zaznaczyć przy tym pytaniu że chciał bym to w miare zrozumieć a nei tylko wkuć bezmyślnie na pamięć.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Nauka programowania

Post autor: marshal »

hmm... nie wiem za bardzo do czego ci ta fizyka w programowaniu potrzebna :/

przede wszystkim musisz sie nauczyc solidnie jezyka programowania, jego komend i podstawowych funkcji, a w miare nauki bedziesz wchodzil w bardziej skomplikowane problemy...

ja polecam kupic sobie jakas dobra ksiazke do programowania najlepiej wydawnictwa Helion - one z reguly sa pisane przystepnym jezykiem i mozna sie duzo nauczyc
półpasiec
Gość Specjalny
Gość Specjalny
Posty: 534
Rejestracja: 8 lip 2004, o 17:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 17 razy

Nauka programowania

Post autor: półpasiec »

przydaloby sie jeszcze nad pisownia troche popracowac...
16

Nauka programowania

Post autor: 16 »

No tak przeczytałem początek 2 czy 3 książek i dochodzie do żeczy których nie znam czyli jakis zakichany ciąg Fibociego (czy coś takiego) itp i ja rozkładam rence dlatego zaczołem się rozglądać za miejscami gdzie można się nauczyć Metematyki.

Ta fizyka to na zaś bo wydaje mi się bardzo interesująca.

Jeśli ktoś zna jakieś miejsca w necie albo jakieś książki do nauki matmy gdzie można się wielu żeczy nauczyć od podstaw (narazie pasuje mi nateriał z matmy obejmujący całe liceum) to bardzo prosze o jakieś linki czy też tytuły (mile widziane ebooki albo linki do nich)
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Nauka programowania

Post autor: marshal »

no co racja to racja
spoleczenstwo wychowane na slowniku wordowskim to czemu sie dziwic
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

Nauka programowania

Post autor: Skrzypu »

A tak wogóle to zarejestruj się i pogadamy
16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 13 sie 2004, o 00:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy

Nauka programowania

Post autor: 16 »

Już się zarejestrowałem czy teraz możemy pogadać ??
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

Nauka programowania

Post autor: Skrzypu »

No tak w razie większych problemów pisz na gg
boryssek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myślibórz
Podziękował: 3 razy

Nauka programowania

Post autor: boryssek »

16 pisze:ciąg Fibociego (czy coś takiego) itp i ja rozkładam rence
nic dziwnego pisales ze masz 16 lat a ciagi sa omawiane z tego co wiem w 3 klasie LO czyli jak sie ma 18-19 lat.

Sam sie ucze programowania, z ksiazek polecam Symfonie C++ Jurka Grębosza. Wiadomo jednak że matma jest nieodłączna w programowaniu a tak pozatym to wszystko jest w sieci np, biorac ciąg Fibonacciego...
Linki:


modrzew

Nauka programowania

Post autor: modrzew »

Symfonia rulez - goraco polecam;
A jesli chodzi o AiSD to masz przejrzyj to:
- sa tu podstawowe algorytmy, a matma w programowaniu , jezeli oczywiscie nie masz zadan czysto obliczeniowych , jest co najmniej nie potrzebna
HellHax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 10:14
Lokalizacja: Mars

Nauka programowania

Post autor: HellHax »

Według mnie powinienies zacząc od pascala - niby amatorszczyzna ale jednak solidne podstawy - nie jest to trudny jezyk a napewno latwiejszy od C++, kiedy nauczysz sie pacala to z C++ nie bedzie problemow... zresztą jeli pojdziesz na dział( a moze juz jestes) mat-fiz-inf to tam i tak bedzie pascal na informatyce...

A do nakuki polecam jakąs ksiązke najlepiej z wydawnictw mikom albo helion

pozdro
Zielony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 11 wrz 2004, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Nauka programowania

Post autor: Zielony »

Zacznij od Pascala koniecznie!

a jeśli sobie nie radzisz to ściągnij sobie jakiś kurs z przykładami jak programować...

polecam stronkę
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2004, o 14:53 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Nauka programowania

Post autor: Gambit »

marshal pisze: najlepiej wydawnictwa Helion - one z reguly sa pisane przystepnym jezykiem i mozna sie duzo nauczyc
Tylko tłumaczenia pozostawiają wiele do życzenia... Jeżeli chcesz uczyć się C++ i znasz angielski to za darmo możesz sobie ściągnąć "Thinking in C++" ze strony . Jeżeli nie znasz angielskiego to My4tic oferował ją w polskiej wersji w wątku "Informatyka -> Wasze programowanie", tylko niestety link jest martwy :( Polecam też zajżeć na grupę dyskusyjną pl.comp.lang.c
A tak w ogóle to po co Ci ta fizyka w programowaniu? Masz zamiar robić symulacje? Ja fizykę na Twojej liście zamieniłbym na język angielski - chociaż jest to trochę na innej płaszczyźnie, napewno przydałby Ci się bardziej niż fizyka. Dlaczego? Programista musi dostosowywać się nowych technologi praktycznie przez cały okres swojej pracy, a dokumentacje tych technologi oczywiście będą w języku angielskim. Zresztą nie da się ukryć, że angielski jest językiem internetu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce C++ (choć ja osobiście polecałbym Ci Javę. :) Dlaczego? Zajżyj do wątku "Informatyka -> Wasze programowanie").
Gerwazy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 2 wrz 2004, o 23:05

Nauka programowania

Post autor: Gerwazy »

HellHax pisze:Według mnie powinienies zacząc od pascala
ZIELONY pisze:Zacznij od Pascala koniecznie!
Wybaczcie, ale... pieprzycie jak potłuczeni.
Jeśli ktoś w ogóle jeszcze nie programował, to po co zaczynać od Pascala? Nie ma to sensu, bo i tak wcześniej czy później (im szybciej tym lepiej) będzie musiał przejść na coś porządniejszego (C/C++, Java, C#, Python, Perl czy chodziażby PHP do głupich stronek).
Po co spaczać sobie mózg niepotrzebnym językiem, skoro można od razu nauczyć się dobrych nawyków programistycznych. (Btw. Dev-C++ jest pisany w Delphi, czyli w Object Pascalu .)
Przecież nie trzeba od początku poznawać języka w 100% i wykorzystywać wszystkich jego możliwości. Tak więc na początek to ja bym polecał C lub C++ (lepiej) i, jak już powiedział modrzew, "Symfonię C++" jako podręcznik - na początek wystarczy 1 tom. No a potem oczywiście "Pasję C++". Bądź też zacząć od Javy, jak pisał Gambit, a jako podręcznik polecam "Thinking in Java" wydanie 3.
Moim zdaniem, z punktu widzenia początkującego są to równie trudne (a może równie łatwe?) języki. Wybór zależy od tego, co chce się osiągnąć i jakie ma się możliwości (kompilatory, interpretery) na miescu pracy - dom, szkoła.

.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Nauka programowania

Post autor: marshal »

Tez tak sadze... najpierw poswiecisz czas na nauke pascala, a potem bedziesz sie chcial przerzucic na inny jezyk i znow bedziesz tracil czas zeby nauczyc sie nowej skladni. I po co...
ODPOWIEDZ