Matura z matematyki a wybór strudiów

Awatar użytkownika
nico89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2006, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole Lub.
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Matura z matematyki a wybór strudiów

Post autor: nico89 »

Witam, załozylem ten wątek, gdyż liczę na pomoc osob, ktore są na pewno bardziej doswiadczeni ode mnie. Zatem chcę studiowac informatykę, na maturze zdaje polski i angielski na poziomie pdostawowym oraz rozszerzoną matematykę. Chcę wiedziec czy to wystarczy? i Na jakimmniej wiecej poziomie muszę sobie poradzić by myslec o dostaniu sie na dziennie studia magisterskie? Dodam ze najelpiej byłoby studiowac w Lublinie(lubię to miasto i mam calkiem blisko) i tutaj kolejne pytanie, do wyboru mam KUL, UMCS oraz Politechnikę Lubelską. NIe mam pojecia gdzie najlepiej byłoby studiowac. Jaki poziom prezentuje kazda uczelnia? ktora jest najlepsze, jednym slowem plusy i minusy kazdej z nich. Chcialbym też znać poziom wymagań odnosnie matury na poszczegolnych uczelniach. Na którą dostrac sie nalatwiej , gdzie najtrudniej? a gdzie warto sie uczyc? Ewentulnie jakie kierunki mógłbym rozpocząć w razie niepowodzenia w dostaniu sie na studia.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz(być moze są tu studenci tych oto uczelni).
MGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 7 lis 2006, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 20 razy

Matura z matematyki a wybór strudiów

Post autor: MGT »

Nie wiem wprawdzie jak to wygląda w lublinie, ale wiem jak w Gdańsku.
Tutaj informatykę możesz studiować na różnych uczelniach, choć najlepsza jest na tutejszej politechnice. Dostać się na dzienne nie jest raczej szczególnie trudno (przyzwoite wyniki rzędu 70% z rozszerzonej matmy + w miarę przystępny wynik z angielskiego, fizyki powinny dać miejsce na dziennych).
Z w miarę racjonalnych alternatyw wskazałbym np. matematykę stosowaną, gdzie zwykle nieco łatwiej się dostać (choć niewiele), jednak to już nie to samo co informatyka.
Awatar użytkownika
LecHu :)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 23 gru 2005, o 23:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BFGD
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 162 razy

Matura z matematyki a wybór strudiów

Post autor: LecHu :) »

Bodajże w gazecie wyborczej były progi punktowe dla różnych kierunków na różnych uczelniach. Na UMCS nie trzeba było mieć zbyt wygórowanego wyniku.
Awatar użytkownika
nico89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2006, o 16:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole Lub.
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Matura z matematyki a wybór strudiów

Post autor: nico89 »

dzieki wielkie za informacje i czekam na wiecej od innych, a jeszcze ejdno pytanko odnosnie Gdańska. Czy tam oprocz matmy obowiązkowo trzeba było zdawac fizykę? U nas tego nie wymagaja, mozna wybierac sposrób fizyki, matemtyki i informatyki do zdawania, a angielski liczą dosyć słabo tak jak polski co ma bardzo mały wplyw na puktację choc z tych przedmiotów u mnie nie bedzie problemow.
MGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 7 lis 2006, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 20 razy

Matura z matematyki a wybór strudiów

Post autor: MGT »

z tego co wiem, to w tym roku tutaj też liczą polski, ale z małą wagą. Za moich czasów [jak to brzmi ] liczyli matme(1.0), fizykę(0.8) i angielski (0.2). Liczby w nawiasach, to wagi za poszczególne przedmioty. De facto nie trzeba było mieć zdanej fizyki, ale się na tym traciło
ODPOWIEDZ