Modelowanie Rzeczywistosci

Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Modelowanie Rzeczywistosci

Post autor: Dave »

Ciekawa sprawa, sprawdzcie na

Kod: Zaznacz cały

http://www.wiw.pl
mozna pobrac stamtad wiele ciekawych programow symulacyjnych. Np. jak powstaje platek sniegu badz jakie jest tempo rozprzesrzeniania sie choroby w spoleczenstwie.
Nithhogg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 28 sie 2004, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nithafjoll

Modelowanie Rzeczywistosci

Post autor: Nithhogg »

Hmm... niektóre z tych programików moga być bardzo przydatne. Lecz niektóre zupełnie bezwartościowe. Ściągnąłem sobie ten o rozwoju koloni bakterii. Muszę przyznać że się zawiodłem, nic ciekawego. W pewnym momencie rozwój całkowicie ustaje lub oscyluje w okól jednego poziomu. Spodziewałem się czegoś ciekawszego.
Gregsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 sie 2004, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KRK
Pomógł: 1 raz

Modelowanie Rzeczywistosci

Post autor: Gregsky »

no właśnie takie układy stacjonarne albo okresowe (botak się nazywają) są najciekawsze...ich powstawaniem zajmuje się nawet osobna teoria,powstało wiele prac badawczych na ich temat.Nawet wiele z takich układów otrzymało swoje nazwy,zazwyczaj na podobieństwo ksztłtów które przypominają albo od nazwiska "odkrywcy".
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Modelowanie Rzeczywistosci

Post autor: Dave »

fakt niektore programy sa wrecz zbedne, jednak kazdemu polecam ksiazke wymieniana na tej stronie.

wlasciwie to ksiazka jest glownym zrodlem wiedzy na ten temat programiki sa tylko pomocnicze chcoc faktycznie niektore nie oddaja dobrze tego co zostalo przedstawione w ksiazce
ODPOWIEDZ