Wasze programowanie

woznyadam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 97 razy

Wasze programowanie

Post autor: woznyadam »

pascal
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Wasze programowanie

Post autor: Xfly »

Hmm do Pacala polcecam na poczatku ksiazke M. Sadowskiego "Praktyczny Kurs Turbo Pascala"
John Nash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Princeton
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Wasze programowanie

Post autor: John Nash »

U mnie po kolei byl Basic, Pascal, Delphi, C, C++, Asembler. C++ najpierw pod DOS'a, pozniej doszedl tryb graficzny (13h i VESA - napisalem pare programikow, z ktorych jestem dumny, bo wymagaly ode mnie niemalego wysilku), a obecnie ksztalce sie z Borland C++ Buildera 6.
Jeszcze sie tam kiedys przewinal HTML czy PHP, moze jeszcze cos, nie pamietam, ale to raczej przelotne milosci :D.
Jednak zdecydowanie najbardziej sobie cenie C++. I czekam na C++ 2.0 (kodowa nazwa C++0x - co oznacza, ze ma wyjsc jeszcze w tej dekadzie :), standard C++ zostal zatwierdzony przez ANSI w 1998, a okres, na jaki instytucja ta zatwierdza wynosi 10 lat, wiec panowie sie wzieli ostro do pracy - w ktoryms numerze SDJ for Developers to wyczytalem - marcowym czy kwietniowym). A Asembler to wogole bajka. Slyszalem, ze gdyby najnowsze gry (dla przykladu Q4) byly pisane przez DOBRYCH programistow w tym jezyku - ruszylyby na... P100. Nie wiem na ile to prawda.
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Wasze programowanie

Post autor: Xfly »

Nom ruszalyby moze na troche lepszych maszynach z 250-300 MHz - tylko ze na swiecie naprawde dobrych programistow asemblera jest z max kilkunastu - i to sa zazwyczaj wiekowi juz ludzie
Awatar użytkownika
amdfanatyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 27 mar 2005, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: /dev/zero
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 7 razy

Wasze programowanie

Post autor: amdfanatyk »

c c++ ada vb (fuuuu)

dodatkowo:
bash, awk

przyklady:


http://kde-apps.org/content/show.php?content=27865
http://kde-apps.org/content/show.php?content=27355
ODPOWIEDZ