Wasze programowanie

ja

Wasze programowanie

Post autor: ja »

doradźcie mi od czego mógłbym zacząć i gdzie to mogę ściągnąć za friko
Skrzypu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: 18 maja 2004, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 18 razy

Wasze programowanie

Post autor: Skrzypu »

Przeczytaj uważniej ten topic wszystko jest napisane
Jonasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 7 paź 2004, o 18:47
Lokalizacja: J-Bie

Wasze programowanie

Post autor: Jonasz »

Ja zaczynałem od C++, niezbyt mi to wyszło. Potem był VB i Pascal < tutaj już poczyniłem wyraźne postępy czego dowodami mogą być programy które piszę po dziś dzień w VB. Następnie sięgnąłem po Delphi... czyli Pascala obiektowego - nie przepadam. Obecnie intensywnie piszę w C w środowisku GNU/Linuks (różnorakie progreamy sieciowe i takie które mi się poprsotu przydzadzą. Niedawno zacząłem pisać LKM-y).
mihalless
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 30 paź 2004, o 16:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzesko

Wasze programowanie

Post autor: mihalless »

Skrzypu pisze:A ja zacząłem bawić się w podobno najbardziej nowoczesny język c++ i potrafie naprawde bardzo, bardzo, bardzo ................... mało
Ale przynajmniej umiem napisać programik, który sprawdza, która z pośród dwóch liczb jest większa.
Więc po co C++? Ja mam 11 latek i bawię się w Pascalu i też już takie coś umiem zrobić, a nawet coś fajniejszego a poważnie to później też zamierzam uczyć się c i c++.
Awatar użytkownika
Elvis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 17 paź 2004, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 89 razy

Wasze programowanie

Post autor: Elvis »

Zaczynałem w AC Logo (czy jakoś tak) - kiedyś uczyli tego w szkole podstawowej. Potem Turbo Pascal, gdzie napisałem większość swoich "dzieł", nauczyłem się C++ i na tym stanąłem, bo kompilator nawala. No i jeszcze HTML i JS, ale wiadomo co.
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Wasze programowanie

Post autor: arigo »

ja zaczynalem od plikow wsadowych,pascala przez delphi c++ VC++ (w miedzy czasie html js) pozniej przyszla kolej na c basha pythona asm i ostanio php ale to ze wzgledow czysto dochodowych
ale to nie zmienia faktu ze najbardziej lubie polaczenie asm + C
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Wasze programowanie

Post autor: Dave »

A ja zaczalem od C++, jednak pozniej zaczalem sie gubic, obecnie zastanawiam sie nad nauczeniem sie najpierw C, jednak slyszalemtakze opinie iz dzieki ksiazce "symfonia C++" w ktorej jest wszystko przejrzyscie wyjasnione nie bede musial zaczynac od C.
mihalless
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 30 paź 2004, o 16:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzesko

Wasze programowanie

Post autor: mihalless »

Dave pisze:A ja zaczalem od C++, jednak pozniej zaczalem sie gubic, obecnie zastanawiam sie nad nauczeniem sie najpierw C, jednak slyszalemtakze opinie iz dzieki ksiazce "symfonia C++" w ktorej jest wszystko przejrzyscie wyjasnione nie bede musial zaczynac od C.
A z czego przedtem się uczyłeś C++?
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Wasze programowanie

Post autor: Dave »

Z "jezyk C++, to proste" Conora Sextona.
Niedosc ze ksiaska posiadala mnostwo bledow (juz przy pisaniuu pierwszego programu napotkalem je, przpisalem kod dokladnie jak w ksiazce a kompilator nie mogl skompilowac) to jeszcze zawierala pelno odwolna do jezyka C.
ogolnie nie polecam
mihalless
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 30 paź 2004, o 16:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzesko

Wasze programowanie

Post autor: mihalless »

Dave pisze:Z "jezyk C++, to proste" Conora Sextona.
Niedosc ze ksiaska posiadala mnostwo bledow (juz przy pisaniuu pierwszego programu napotkalem je, przpisalem kod dokladnie jak w ksiazce a kompilator nie mogl skompilowac) to jeszcze zawierala pelno odwolna do jezyka C.
ogolnie nie polecam
To chyba wina tłumaczenia. Książki z wydawnictwa Helion są przetłumaczone do d... yyy... lipnie
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Wasze programowanie

Post autor: Dave »

po pierwsze: ksiazka nie jest z wydawnictwa helion
po drugie; tlumacznie moze byc zle ale tlumaczenie nie moze zmienic struktury ksiazki przeciez! Blad ksiazki o ktorej mowa to to ze nie ma zadnych wytlumaczen tylko same cwiczenia praktycznie a to ze kod moglb byc pomylony podzcas tlumaczenia to sie nie zgadzam gdyz jest to tak przedstaiwane na takiej rycinie ktora jest skanowana a nie przepisywana
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

Wasze programowanie

Post autor: mat1989 »

wrzuccie to na
i styknie; a jak ktos chce dawmowy serwer to polecam

Kod: Zaznacz cały

http://www.xthost.info

30 Mb za free
eax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2006, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wągrowiec

Wasze programowanie

Post autor: eax »

No ja w sumie nie pamiętam od czego zaczynałem :D. Ale od jakichś 3 lat programuje w C++ na poziomie wystarczającym dla mne ( obiekty, szablony, dziedziczenie, polimorfizm itd...) i troszke umiem WinApi. Jednakże ostatnio zaintrygowała mnie technologia .NET :) Trzeba spróbować C#.
I nie uważam, że Helion źle tłumaczy. Sam posiadam książke "C++ dla każdego" J. Liberty'ego i wg. mnie przetłumaczona ona jest bardzo dobrze.
Pozdrawiam.
mlody25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2006, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa

Wasze programowanie

Post autor: mlody25 »

Chyba warto na poczatek zobaczyc "Symfonia c++" jesli sie przejdzie przez to to co trudniejszego.
Xfly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 13 mar 2006, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogard
Podziękował: 33 razy
Pomógł: 10 razy

Wasze programowanie

Post autor: Xfly »

Hmm ja polecam ksiazke B. Eckela "Thinking in C++ " ktora sklada sie z dwoch tomow - sam z nich korzystam - poruszaj wiekszosc istatnych problemow z jakimi sie musi zmierzyc progrmaista c++
ODPOWIEDZ