Wasze programowanie

Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Wasze programowanie

Post autor: My4tic »

Edysk - odpada.... wysłałem tam Thinkig in C++ (6 MB) ale okazało się, że nie mogę tego udostępnić... trzeba zapłacić Zaraz sprawdzę ten drugi adres.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Wasze programowanie

Post autor: marshal »

zadnych maili nic z tych rzeczy, zadnych reklam na stronce ktora sobie na tym serwerze psotawicie

jesli mam byc szczery... ftp chodzi srednio, jak powieje... ale stronka dostepna praktycznie non stop...

a czemu tyle daja, nie wiem... jakas spolecznosc chca zrobic jakies badania itp... przy zakladaniu wypelnia sie krotka ankiete... no poczytajcie sobie na stronce to sie wszystkiego dowiecie
MatS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2004, o 16:55
Lokalizacja: Poznań

Wasze programowanie

Post autor: MatS »

jak by co to na o2 sa konta z 250mb i zalaczniki do 40mb... moze by tam sprobowac...
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

Wasze programowanie

Post autor: Megus »

zalozylem sobie konto wlasnie - efekty na razie marne ale wszystko bedzie mozna podziwiac pod adresem:



zobaczymy co wyjdzie
Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Wasze programowanie

Post autor: My4tic »

OK, tak jak obiecałem - pierwsza książka wysłana. Serwer całkiem dobrze się sprawuje... zobaczymy jak będzie dalej

Coś dla fanów C++
Bruce Eckel - Thinking in C++ PL

... 20C++.djvu
Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Wasze programowanie

Post autor: My4tic »

Jak się podoba książka?? Są jakiś problemy?? Żeby otworzyć plik djvu trzeba ściągnąć specjalny plugin do IE.

Adres:
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

Wasze programowanie

Post autor: Megus »

a ja po prostu potraktuje to jako wirtualny dysk - dodatkowe 100 mb
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Wasze programowanie

Post autor: Gambit »

Back to the topic... Ja "bawię" się trochę Javą - uważam, że to świetny język. Java jest nowoczesna, full obiektowa (dla laików powiem tyle, że jest to na topie wśród języków programowania :)), w pełni przenośna - możemy uruchamiać programy napisane np. pod windows'em na Linux'ie, FreeBSD, MacOS'ie, Solaris'ise i wielu innych systemach bez konieczności ponownej kompilacji, czy innych operacji. Pozatym Java jest teraz jednym z najpopularniejszych języków programowania (myślę, że tuż po C i C++) i na necie można znaleść od groma darmowych bibliotek, komponentów, edytorów i czego tam tylko programiści potrzebują. A wady? Panuje stereotyp, że Java jest wolna, ale to nie prawda. W zwykłych aplikacjach jest średnio 1.2-2 razy wolniejsza od C++ (a wieżcie mi, że to jest naprawdę dobre osiągnięcia, przy tym co Java oferuje na rzecz C++). Prawdą natomiast jest, że Java to straszny RAM-ożerca (bez conajmniej 128MB raczej nie polecałbym uruchamiania jakichś większych programów Javowych. Ja osobiście radziłbym conajmniej 256MB). Java nie jest też językiem dla "hackerów" (w sensie osób próbujących robić najbardziej nieeleganckie "sztuczki", po to żeby np. o troszeczkę zwiększyć wydajność). Java jasno wszystko definiuje i zabrania robić rzeczy które mogłyby powodować błędy możliwe do uniknięcia. Dzięki temu język jest wg mnie b. czytelny. Przy okazji tego, że jest to forum matematyczne (:)) warto też wspomnieć, że w Javie nie ma przeciążania operatorów jak np. w C++ - czyli nie możemy np. zastąpić sobie metody/funkcji "add()" zdefiniowanego przez nas obiektu (np. wektora) znakiem "+". Mimo to polecam Javę! Jakby miał ktoś z Was pytania dotyczące tego języka to
chętnie odpoiem.
Aktualnie "skorbę" (jak na moje możliwości matematyczne) sobie programik do rysowania wykresów funkcji i jak będzie to jakoś wyglądało wrzuce link do niego i poproszę Was o komentarze, jeżeli oczwiście nikt nie będzie protestował :)
Uff... mój pierwszy post, a już tak się rozpisałem :)

Pozdrawiam!
Gambit

ps. Muszę Was ostrzec. Ze zdolnościami matematycznymi nigdy jakoś się nie wróżniałem, więc nie gniewajcie się jak będę pisał na forum z banalnymi sprawami. Z góry dziękuję!
boryssek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 5 wrz 2004, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myślibórz
Podziękował: 3 razy

Wasze programowanie

Post autor: boryssek »

My4tic pisze:Coś dla fanów C++
Bruce Eckel - Thinking in C++ PL

... 20C++.djvu
Mnie nie idzie wyskakuje error page
czyżby???

Wasze programowanie

Post autor: czyżby??? »

Gambit pisze:w pełni przenośna - możemy uruchamiać programy napisane np. pod windows'em na Linux'ie, FreeBSD, MacOS'ie, Solaris'ise i wielu innych systemach bez konieczności ponownej kompilacji, czy innych operacji.
hmm... jesteś pewny tego co piszesz? :?
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Wasze programowanie

Post autor: Gambit »

Tak, ale są dwa warunki:
a) Musi być zainstalowana maszyna wirtualna Javy (JVM). Można ją sciągnąć ze strony java.sun.com lub java.com (nie polecam MicrosoftVM, ponieważ jest strasznie w plecy z Javą Sun'a, a pozatym m$ ma już zakaz rozpowszechniania swojej wirtualnej maszyn), lub skorzystać z jakiejś nieoficialnej JVM. Ale to chyba nie problem? Systuacja jest taka sama jak np. z HTML'em - jest wpełni przenośny, ale potrzebujemy przeglądarki internetowej aby przeglądać strony www.
b) Programista nie stara się uzależnić programu tylko od jednej platformy (np. pisząc bezwzględne ścieżki pod win'a [np.: "C:\ble\ble"]) lub kompilując ją do kodu natywnego za pomocą np. gcj z pakietu gcc.

Zresztą przenośność Javy możesz zaobserwować na przykładzie np. applet'u chat'a.
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Wasze programowanie

Post autor: Gambit »

boryssek pisze:Mnie nie idzie wyskakuje error page
Mi też wyskakuje error Nie mógłbyś umieścić tego gdzieś indziej?
Zielony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 11 wrz 2004, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Wasze programowanie

Post autor: Zielony »

Gambit pisze:
boryssek pisze:Mnie nie idzie wyskakuje error page
Mi też wyskakuje error Nie mógłbyś umieścić tego gdzieś indziej?
i mnie również
Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Wasze programowanie

Post autor: My4tic »

Wyskakuje błąd bo wywalili to już z serwera. Nie można zamieszczać samych plików do ściągania. Z innych serwów też całkeim szybko wywalają. Jak ktoś gdzie ma pomysł gdzie to wrzucić to niech napisze...
Darmowe odpadają, e-dysk też....
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Wasze programowanie

Post autor: marshal »

no ja bede obstawal przy

Kod: Zaznacz cały

http://www.freewebtown.com


moze ciezki we wspolzyciu ale mam juz tam sporo stuffu i nie ruszaja nic...
ODPOWIEDZ