do userów Opery ...

Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

do userów Opery ...

Post autor: Undre »

Probuje wlasnie przesiasc sie na te "rzekomo najlepsza" przegladarke w sieci z Firefoxa ... i zanim zaczne bluznic moze ktos powie mi, czy w Operze mozna ustawic jakis pasek zakladek osobistych rodem z FF i czy jest jakas metoda na przestawienie domyslnie wyszukiwarki w tym pasku pojawiajacym sie zaraz nad polami od 1 do 9 jak wchodze w 'szybkie wybieranie' ?
Awatar użytkownika
Szemek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4819
Rejestracja: 10 paź 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 1407 razy

do userów Opery ...

Post autor: Szemek »

Narzędzia -> Wygląd -> Paski narzędzi -> Pasek osobisty

Narzędzia -> Preferencje -> Wyszukiwanie wybierasz wyszukiwarkę (ew. dodajesz nową ) -> Edytuj -> Szczegóły -> Ustaw jako wyszukiwarkę szybkiego wybierania

PS: I tak wolę korzystać z FF
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

do userów Opery ...

Post autor: Undre »

Opera idzie do kubla. Pisze te wiadomosc po raz drugi, bo oczywiscie cos kliknalem i mi sie okno zamknelo - domyslnie po prostu wszystko otwieralo mi sie w aktywnej karcie, i co ciekawe przestawia sie to zachowanie w narzedzia >> preferencje >> zaawansowane >> karty >> "uzyj biezacej karty". Uzyj biezacej karty do czego pytam ? Co za zasrany patalach robil tlumaczenie ? Ja mam sie domyslac o co chodzi w menu ? Litosci ...
Tak samo ten pasek osobisty. Mialem go caly czas on, probuje przeciagnac cos metoda drag'n'drop bezposrednio z zakladek - nic. Niemniej ze strony HTML czy z pola adresowego sie daje - to ma byc intuicyjne GUI ? Kpiny !
Nawet jakbym to, co opisalem wyzej jednak przelknal, zmuszony jestem powiedziec, ze Opera idzie do kosza z jeszcze jednego powodu. Zeby przy Sempronie 2800, mocnej grafie i 512 MB ramu oraz wlaczonej wewnatrz przegladarki opcji smooth scroll patrzec jak ci obraz klatkuje w aplikacji podczas scrollowania na zmaksymalizowanym oknie, to skandal. Kolejny kmiot napisany w Javie. Zupelnie jak Oracle. Co z tego, ze najlepszy, skoro dziala jak to gowno na stosunkowo porzadnym sprzecie ?

PS dzieki za ten fast search, wczesniej naszukalem sie jak glupi i nic :P

[ Dodano: 4 Listopada 2007, 01:07 ]
ach, i zeby nie bylo :
1) TAK - wiem, w FF nie ma w ogole smooth scrolla w tej postaci i po raz kolejny aby dogonic Opere trzeba doinstalowac jakis add-on, w tym przypadku smooth wheel
2) TAK - wiem, ze przy wyzej wspomnianym dodatku scrollowanie daje dosc podobny efekt jak i w Operze, bo jest to dosc mocno obciazajace system, ale po pierwsze nikt mi tego defaultowo nie ustawia i kaze sie glowic jak sobie z tym problemem poradzic skoro nie mam kilkurdzeniowego procesora i obserwuje klatki, po drugie i tak na FF dziala to o tyle szybciej, ze choc przycina, to golym okiem widze, ze jest to wydajniejsze niz w przypadku Opery ...
Awatar użytkownika
eloar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 18 cze 2007, o 16:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kobyłka
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 12 razy

do userów Opery ...

Post autor: eloar »

No i Opera nie jest zgodna z najnowszymi standardami CSS, przez co mozna stworzyc strone zgodna z W3.org, dobrze dzialajaca na FF, IE, czy Konqerrorze, ale można liczyć się z tym, że nie będzie działać ona na Operze... :/
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

do userów Opery ...

Post autor: luka52 »

eloar pisze:No i Opera nie jest zgodna z najnowszymi standardami CSS, przez co mozna stworzyc strone zgodna z W3.org, dobrze dzialajaca na FF, IE, czy Konqerrorze, ale można liczyć się z tym, że nie będzie działać ona na Operze... :/
Opera 9.5 będzie w 100% zgodna z CSS3. (a wersje beta to nawet już obsługują)
A poza tym z poprzednimi wersjami nie jest źle - to że się coś źle wyświetla nie zawsze jest winą przeglądarki, lecz często wina leży po stronie programistów...

[ Dodano: 5 Listopada 2007, 14:38 ]
Undre, dziwne, bo ja przy procku z zegarem ustawionym na 1.8GHz, zintegrowanej karcie grafiki Intela i 1233MB RAMu nie doświadczam tego problemu ze smooth scrollem
Awatar użytkownika
mx2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 14 paź 2006, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 108 razy

do userów Opery ...

Post autor: mx2 »

eloar pisze:No i Opera nie jest zgodna z najnowszymi standardami CSS, przez co mozna stworzyc strone zgodna z W3.org, dobrze dzialajaca na FF, IE, czy Konqerrorze, ale można liczyć się z tym, że nie będzie działać ona na Operze... :/
Strona zgodna z IE? Niemozliwe
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

do userów Opery ...

Post autor: Undre »

luka52 pisze:Undre, dziwne, bo ja przy procku z zegarem ustawionym na 1.8GHz, zintegrowanej karcie grafiki Intela i 1233MB RAMu nie doświadczam tego problemu ze smooth scrollem
Ty no ramu to ty masz troche wiecej halo Tylko czyzby byla to kwestia pamieci ? Masz DDR2 ? Z drugiej strony ja zamiast zintegrowanej grafy wybuliłem troche na swojego Radka a on sam ma 128MB to moglby mnie odciazyc tu i tam ...

PS A ja wlasnie testuje K-Meleon browser
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

do userów Opery ...

Post autor: luka52 »

Undre pisze:Masz DDR2 ?
Tak, ale bez przesady, że Opera jest tak pazerna na RAM
No i pozostaje kwestia systemu operacyjnego ...
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

do userów Opery ...

Post autor: Undre »

Heheh, wybacz ale inteligentnie dzisiaj w polowie sciagania DVD numer 1 Debiana wyrabalem sobie download Linux poczeka tym samym no ale fakt, moje 512 to DDR, wiec biorac pod uwage system ... hmm ...

A co do supportowania CSS3 czy nawet CSS2, znasz jakies strony to wykorzystujace, na ktorych moglbym testowac w ktorej przegladarce mi sie cos porozjezdza ?
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

do userów Opery ...

Post autor: luka52 »

Undre pisze:A co do supportowania CSS3 czy nawet CSS2, znasz jakies strony to wykorzystujace, na ktorych moglbym testowac w ktorej przegladarce mi sie cos porozjezdza ?
"Test na CSS3"
Przegląd nowości w CSS3
dreake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 30 lip 2006, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow
Podziękował: 6 razy

do userów Opery ...

Post autor: dreake »

luka52 pisze:Tak, ale bez przesady, że Opera jest tak pazerna na RAM
Hmm, jak kazda przegladarka. Tyle ze ona szczegolnie. Ostanio quota zablokowala mi zapisywanie Co tyle zajmowalo? Cache Opery ;]
ODPOWIEDZ