[Java] Szkoła programowania

misiax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 08:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: uc
Podziękował: 8 razy

[Java] Szkoła programowania

Post autor: misiax »

Witam, chciałbym się dowiedziec czy bez studiów, a z sama szkoła programowania jestem w stanie znaleźć pracę np po Javie w banku. Jak to wygląda, który język jest najlepszy, itp itd
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: [Java] Szkoła programowania

Post autor: Ponury123 »

Na studiach informatyki masz bardzo podstawową naukę programowania, jakieś podstawy, obiektówka troche różnych platform i tyle. Te szkoły programowania to też nie jest jakiś magiczny twór, że idziesz na to i już jesteś programistą. Jeśli chcesz zorientować się jakie technologie i języki obecnie są na topie to polecam zajrzeć tutaj:

Kod: Zaznacz cały

https://insights.stackoverflow.com/survey/2021

Warto odpowiedzieć sobie też na pytanie w jakim kraju/mieście chcesz podjąć pracę w tym zawodzie, jak to wiesz to dobrze też popatrzeć na aktualne oferty pracy.

Ogólnie jeśli chcesz nauczyć się programować to przede wszystkim praca własna, jak załapiesz podstawy to warto spróbować znaleźć pracę jako int czy junior bo praca w zespole przy komercyjnym projekcie początkowo bardzo rozwija. Czym lepsza będziesz tym lepszych posad w lepszych firmach szukaj , robienie dobrych kursów jak najbardziej wskazane - jak będziesz już bardziej obeznana to sama będziesz wiedzieć, które kursy są dla Ciebie wartościowe. Radze też przy wyborze pracy zwracać uwagę na to w jakim projekcie miałabyś pracować - trafienie do mocno przestarzałego technologicznie projektu nie jest dobrym pomysłem(skoro już pytasz o Jave, to powiedzmy, że projekt jest w Javie 6), niby pracujesz jako programista kilka lat, ale potem okazuje się, że kompletnie nie odnajdujesz się na rynku pracy bo wszędzie wymagają znajomości jakiś framework-ów o których ty nigdy nie słyszałaś - są zbyt nowe.

No i na koniec warto też odpowiedzieć sobie na pytanie czy to praca dla Ciebie, nie każdy się nadaje.
ODPOWIEDZ