matematyka a informatyka

rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

matematyka a informatyka

Post autor: rObO87 »

W jakim stopniu trzeba umieć matematykę, by ukończyć studia i zostać informatykiem?
Czy w pracy informatyka wystarczy materiał przerabiany w LO + to co na studiach?
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

matematyka a informatyka

Post autor: marshal »

matematyka na LO ma sie nijak do tej na studiach - jeszcze sporo przed toba
Awatar użytkownika
Zlodiej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1910
Rejestracja: 28 cze 2004, o 12:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 108 razy

matematyka a informatyka

Post autor: Zlodiej »

Powiem tak ...
Będac w gimnazjum byłem uczony bzdur jeśli chodzi o matematyke ... całkowicie mi zamazali obraz tego co mnie czeka ... ciagle tylko liczenie i liczenia ...

Trafiłem do LO i pogląd na matme diametralnie się zmienił wyszło na to ze w matmie nie chodzi o to zeby cos olbiczyć ale zeby dowodzić itp ...

Na studiach tez bedzie coś innego no ale ...

Zalezy na co chesz isc ... Jesli jestes jednym z królików doświadczalnych to wiadomo same lekcje szkolne dużo nie dają chyba ze sie chodzi do super szkol matematycznych ... No ale jak sie wezmiesz do pracy ... na wakacjach nadrobisz nieznajomosc całek itp i sie wezmiesz za siebie na studiach mając do tego głowe to swiat jest twój

to tylko my siebie ograniczamy
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

matematyka a informatyka

Post autor: Undre »

Zlodiej pisze: No ale jak sie wezmiesz do pracy ... na wakacjach nadrobisz nieznajomosc całek itp i sie wezmiesz za siebie na studiach mając do tego głowe to swiat jest twój
No No tylko nie przesadzaj - każdy mózg musi czasem sobie odsapnąć - co do studióe to też zależy od uczelni u mnie całki od początku robiono i w sumie większość ludzi nie miała z nimi wcześniej kontaktu - na pewno oczywiście jeżeli to i owo będziesz umiał wcześniej to będziesz miał łatwiejszy start tylko powtarzam nie wykończ sie
ODPOWIEDZ