[C++] Kurs do poszerzenia wiedzy

pkrwczn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2015, o 23:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 30 razy

[C++] Kurs do poszerzenia wiedzy

Post autor: pkrwczn »

Zamierzam pogłębić znajomość języka C++. Znam podstawy i potrafię coś napisać na własny użytek kiedy potrzeba, ale nie nauczyłem się niczego nowego na temat C++ od lat. Kiedyś uczyłem się z kursu Karola Kuczmarskiego Od zera do gier kodera, który był kiedyś bardzo popularny i dostępny na pdf i bym go zaczął przerabiać na szybko od nowa, ale nie jestem pewny, czy był aktualizowany więc poszukuję czegoś innego. Nieważne w jakim języku. Może być od podstaw.
Ostatnio zmieniony 3 lut 2021, o 14:29 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
terefere123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 3 lis 2019, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 1 raz

Re: [C++] Kurs do poszerzenia wiedzy

Post autor: terefere123 »

Jeśli nie przeszkadza Ci język angielski (jeśli zamierzasz dalej iść w kierunku informatyki to nie powinnien) to

Kod: Zaznacz cały

https://www.learncpp.com/
jest bardzo dobrym źródłem. Jest stale aktualizowane i solidnie zrobione. O kursie który wspomniałeś to zapomnij, był dobry ale to 10 lat temu.
Równolegle do tego powinineś wykonywać jakieś praktyczne zadania/projekty żeby Ci ta wiedza nie przeleciała przez głowe. Rób swoje własne wymyślone programy. Lepiej uczyć się przez praktyke.
pkrwczn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2015, o 23:44
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 30 razy

Re: [C++] Kurs do poszerzenia wiedzy

Post autor: pkrwczn »

Ja już jestem studentem, fizyka. Tylko że każą nam programować w Pythonie a ja nigdy tego języka nie zaakceptuję ponieważ mam do czynienia z programowaniem od dziecka i mam do programowania sentyment i lubię składnię takich klasycznych języków. A więc Python to dla mnie dziwadło i wydaje mi się brzydki, nieprzewidywalny i niepewny. Wyjdzie nowy standard i znowu będzie niekompatybilny ze starymi.

Ja napisałem kod, jakiś rok temu, pozwalający mi na przeanalizowanie meczów Premier League, statystycznej analizie (ale takiej bardzo prostej) i wycenieniu kursów bukmacherskich w celu sprawdzenia, czy mogę obstawiać nie tracąc (10 groszy za mecz). Taki eksperyment. Ale jak czytam ten kod co napisałem, to wygląda jakby go dziecko napisało. Więc czas się douczyć. Mam inne projekty na myśli oczywiście poza tym.
terefere123 pisze: 3 lut 2021, o 21:25 Równolegle do tego powinineś wykonywać jakieś praktyczne zadania/projekty
Masz 100% racji; łatwo jest się nauczyć podstaw, ale potem jak nie masz gdzie tego zahaczyć czy wykorzystać to ta wiedza stagnuje. Mi z głowy nic nie wyparowuje i mogę wrócić do czegoś co robiłem dawno temu bardzo szybko. Najtrudniej jest to wykorzystać. Bo przecież chcemy to wykorzystać, programowanie to uzależnienie.

Dodano po 2 godzinach 56 minutach 36 sekundach:
terefere123 pisze: 3 lut 2021, o 21:25 Jeśli nie przeszkadza Ci język angielski
Polski, angielski, niemiecki, francuski, asyryjski .. to mój chleb powszedni.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2021, o 03:24 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: zahaczyć, przecież.
terefere123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 3 lis 2019, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 1 raz

Re: [C++] Kurs do poszerzenia wiedzy

Post autor: terefere123 »

Jeśli programowanie będzie Ci potrzebne na studiach fizycznych to moim zdaniem powinieneś nauczyć się tego Pythona. Uczą Was Pythona a nie np. C nie bez powodu. Python jest o tyle fajny, że bardzo łatwo i szybko można w nim napisać program na już, np. do jakiś obliczeń. W C++ również można to zrobić jednak wiążę się to z o wiele większym nakładem pracy, w Pythonie masz gotowe, zoptymalizowane narzędzia do mnożenia macierzy, wielowymiarowych tablic itp. Albo masz frameworki, biblioteki do tego aby Ci nawet rysowało wykresy. Pamiętaj, żę język programowania to tylko narzędzie i jego składnia do rozwiązywania problemów. Każdy język programowania ma swoje zastosowania i nie warto się męczyć z powodu niechęci do danego języka. Jeśli już znasz podstawy programowania to będzie Ci łatwo przesiąść się np. na Pythona gdy musisz coś napisać na studia, a dla siebie możesz pisać w C++. Jednak gdy naprawde nie możesz patrzeć na Pythona możesz spróbować z podobnymi do niego językami np. Ruby. Jednak te wszystkie języki będą wysokopoziomowe nawet skryptowe co też może Ci nie koniecznie podejść.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2021, o 10:05 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: niechęci.
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: [C++] Kurs do poszerzenia wiedzy

Post autor: Ponury123 »

Ruby to bym odpuścił,ze względu na jego znikomą popularność:

Kod: Zaznacz cały

https://insights.stackoverflow.com/survey/2019

Natomiast Pythona warto znać, ma obecnie najlepsze wsparcie do machine learningu, a to jest całkiem smaczny kawałek tortu.
ODPOWIEDZ