Strona 1 z 2

Matura

: 21 wrz 2007, o 21:59
autor: MAT_AŁ
Witam, zastanawiam się nad maturą z informatyki, przeszukuję internet w poszukiwaniu materiałów, ale konkretnych zagadnień maturalnych nie mogę znaleźć(oprócz samych arkuszy), może polecacie jakieś strony lub książki?

Matura

: 21 wrz 2007, o 22:17
autor: JarTSW
A mature zdajesz wylacznie dla satysfakcji?

Matura

: 21 wrz 2007, o 22:57
autor: MAT_AŁ
tak, ale nie wiem do końca czy jeszcze zdaję, bo większość uczelni nie wymaga i z matmą dam rade, a z infy najlepszy nie jestem, dlatego chodzi mi o zdobycie pewnych umiejętności w tym kierunku, jeżeli nawet zrezygnuje z matury to zdobyta wiedza się nie zmarnuje,

Matura

: 21 wrz 2007, o 23:01
autor: JarTSW
Na palacach u jednej reki mozna policzyc gdzie wymagana jest informatyka. Jak dla mnie, to szkoda nerwow. bo matura z infy do latwych nie nalezy.

Matura

: 21 wrz 2007, o 23:15
autor: MAT_AŁ
moim celem jest również nabrać wstępnej wiedzy żeby później na studiach sobie poradzić, bo jak wspominałem nie jestem za dobry w tej dziedzinie, co mi polecacie?

Matura

: 21 wrz 2007, o 23:19
autor: mihal89
Rzecz w tym, że matura z informatyki tak się chyba średnio ma do tego, co będzie potem na studiach. Zacznij się po prostu uczyć programowania. Lepiej wykorzystasz czas.

Matura

: 22 wrz 2007, o 11:22
autor: tbarczyk
najlepiej zacząć od Pascala a potem C++

Matura

: 22 wrz 2007, o 11:54
autor: Rafal88K
tbarczyk pisze:najlepiej zacząć od Pascala a potem C++
Moim zdaniem najlepiej zacząć od C++ ja zaczynałem od Pascala (jeszcze w 4 klasie podstawówki ) ale uważam, że nie był to najlepszy wybór.

Matura

: 22 wrz 2007, o 12:03
autor: Emiel Regis
Jeśli nie jesteś hobbystą informatyki bardzo mocno odradzam z niej maturę, jedna z trudniejszych.
A programowanie oczywiscie zacznij od C++.

Matura

: 22 wrz 2007, o 13:35
autor: dem
Ja osobiście pisałem infe na maturze z podejściem zupełnie obojętnym chciałem się tylko spróbować polecam takie coś można do niej podejść zupełnie na luzie, bo od niej nie zależy czy zdasz czy nie.Prawdą jest ,że uczelnie na których podlicza ci infe jest do wyliczenia na palcach jednej reki.Ale moim zdaniem warto się sprawdzić...

Matura

: 22 wrz 2007, o 14:23
autor: setch
MAT_AŁ, jestem w podobnej sytuacji. Jak na tą chwilę mam jedną książkę nie licząc podręczników. Jest to "Algorytmy struktury danych i techniki programowania" Piotra Wróblewskiego. Nie czytałem jej jeszcze więc nie mam zdania o niej. Książka ogólnie jest o programowania w C++. Są w niej te same zagadnienia co w moim podręczniku i jeszcze kilka działów więcej. Ale matura z infy to nie tylko programowanie [=.

Matura

: 22 wrz 2007, o 15:50
autor: JarTSW
Ale programowanie to podstawa. Noi nie zaden Pascal tylko odrazu cpp (:

Matura

: 22 wrz 2007, o 18:50
autor: jasny
Sprawdzić się oczywiście warto! Ja pisałem maturę w tym roku, przygotowań przed nią żadnych, tyle co ze szkoły 'wyniosłem', a wiele tego nie było, bo nauczyciel mało umiał... Ale i tak mi wyszło 94% ;P Programowanie trzeba znać w stopniu mało średnio zaawansowanym, ale nie wystarczy kuć na pamięć i uczyć się czegoś czego się nie rozumie, trzeba mieć do tego smykałkę, potrafić dobierać odpowiednie metody, algorytmy... Wymagana jest dobra znajomość obsługi programu do baz danych, np MsAccess - zadanie z bazą danych jest raczej pewne, a niektórym sprawia to problemy... Trzeba dużo ćwiczyć samemu, próbować różne funkcje programów, sprawdzać ich rezultaty, tak żeby z tymi programami być dobrze obytym (mówię o Excelu i Accessie).

Matura

: 22 wrz 2007, o 20:07
autor: MAT_AŁ
z matury zrezygnowałem, jednak chcę zdobyć trochę wstępnej wiedzy, żeby na początku studiów nie odpaść, najlepszym wyjściem jest programowanie(postawy podstaw C++ opanowałem)?

Matura

: 23 wrz 2007, o 00:34
autor: Szemek
Ja mimo wszystko zamierzam zdawać maturę z informatyki. Nauka C++ w moim przypadku zaczęła się od podręcznika do informatyki z Operonu, a teraz głównie czerpię wiedzę ze stron internetowych. Najważniejsze to jak najwięcej ćwiczyć, a nie przepisywać kody z książek . Nie polecam Pascala do nauki, ale warto rozumieć jego składnię, bo niektóre książki zawierają pseudokod właśnie do Pascala zbliżony.