[Android Studio] misc.xml

Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

[Android Studio] misc.xml

Post autor: Ponury123 »

Witam,

chciałbym wiedzieć jak na sztywno ustawić w Android Studio używany JDK.

Ja mam 1.7(ustawiany w pliku misc.xml za każdym razem jak uruchomię jakiś projekt),

Kod: Zaznacz cały

<component name="ProjectRootManager" version="2" languageLevel="JDK_1_7" default="true" assert-keyword="true" jdk-15="true" project-jdk-name="JDK" project-jdk-type="JavaSDK">
natomiast kto inny ma 1.8

Kod: Zaznacz cały

component name="ProjectRootManager" version="2" languageLevel="JDK_1_8" default="true" assert-keyword="true" jdk-15="true" project-jdk-name="1.8" project-jdk-type="JavaSDK"
Jest to uciążliwe ponieważ pracujemy na tym samym repozytorium i tworzą się przez to konflikty,
i uprzedzając - tak już myślałem aby zwyczajnie dodać to do gitignore, ale jeśli ktoś zna sposób jak zmienić to w samym Android Studio to prosiłbym o pomoc
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

[Android Studio] misc.xml

Post autor: SlotaWoj »

Trzeba dowiedzieć się czy wersje JDK są kompatybilne w dół (doczytać lub sprawdzić samemu), jeśli tak, to ten drugi, też powinien ustawić languageLevel="JDK_1_7".
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

[Android Studio] misc.xml

Post autor: Ponury123 »

SlotaWoj, dzięki za odpowiedz, ale widzisz plik misc.xml jest sam generowany przez Android Studio, na podstawie ustawień środowiska a nie konkretnego projektu(taki sam misc wygeneruje mi się dla dowolnego projektu który otworze).
Nawet jeśli otworze misc i pozmieniam w nim to co chce, zapisze to i tak przy kolejnym uruchomieniu projektu środowisko samo ustawi na 1.7.
Ja chciałbym wiedzieć jak zmienić ustawienia w środowisku dla samego JDK. Szukałem w opcjach ale nic takiego nie widzę :/
ODPOWIEDZ