[Algorytmy] Apteka z OIG

lord_vader000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2016, o 18:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

[Algorytmy] Apteka z OIG

Post autor: lord_vader000 »

Witam. Postanowiłem spróbować zrobić jakieś stare zadania z OIG i wybrałem to: . Napisałem taki oto program:
Ukryta treść:    
ale dostaje 0 punktów. W przykładzie dane są
4
5 2 4 3
i mój program zwraca 10, ale gdy wgrywam plik na serwer dostaje informację, że "1 wiersz 1: wczytano '134973986', a oczekiwano '10'". Dlaczego tak się dzieje?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2016, o 18:44 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Awatar użytkownika
jarzabek89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1337
Rejestracja: 11 lis 2007, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 181 razy

[Algorytmy] Apteka z OIG

Post autor: jarzabek89 »

10 linijka jest już niepoprawna,zmienna cena jest niezainicjowana, dalej nie sprawdzam.
cuber2460
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2012, o 17:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

[Algorytmy] Apteka z OIG

Post autor: cuber2460 »

Co najmniej dwie rzeczy:

Zmienna cena jest deklarowana bez przypisania jej jakiejkolwiek wartości, zatem są w niej jakieś śmieci, więc na koniec wypisujesz śmieci + wynik. Musisz ustawić cena = 0 zanim zaczniesz sumować (problem śmieci w zmiennych nie dotyczy zmiennych globalnych, te są automatycznie zerowane).

Programy na wszystkich konkursach algorytmicznych jakie znam powinny zwracać na końcu 0 (czyli return 0; zamiast return cena;), wynik zawsze wystarczy przekazać przez wypisanie na standardowe wyjście, chyba że w zadaniu jest wyraźnie napisane, że trzeba inaczej.

Jeżeli poprawisz te dwie rzeczy to program na mainie powinien dawać dobry wynik na przykładowym, ale wciąż nie dostanie 100 punktów. Dlaczego to już zostawiam Ci do wymyślenia
ODPOWIEDZ