Programy

miki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2005, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Programy

Post autor: miki »

Jakie się używa programy do robienia programów.Jestem tego bardzo ciekaw.
judge00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 5 paź 2004, o 20:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zza winkla

Programy

Post autor: judge00 »

to są specyficzne programy, nazywają się kompilatorami, programy się pisze a nie robi, pisze się w tzw. języku programowanie np. Pascal, C++, Visual Basic itp. Jeżeli chcesz zacząc przygode z progrmowaniem poszukaj w google o najprostszym z tym języków a mianowicie pascal, uprzedzam że od razu nie stworzysz windowsa albo gry ale mam na dzieje że cie to nie zniechęci
kresh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 mar 2005, o 22:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Częstochowa

Programy

Post autor: kresh »

A ja polecam Delphi albo C++ Buildera. Szybkie i bezbolesne tworzenie aplikacji (obiektowe ) Inne jak C czy Pascal mogę szybko zniechęcić. Do nich można sięgnąć potem
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

Programy

Post autor: dem »

Ściągnij sobie z tej stronki progsy bardzo proste możliwości bardzo duże i przedewszystkim nie tak skomplikowany jak np: Visual .
Pikaczu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 2 paź 2004, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakau
Pomógł: 5 razy

Programy

Post autor: Pikaczu »

Nie wiem czy opłaca się uczyć Pascala lepiej chyba zacząć od C/C++....
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

Programy

Post autor: liu »

A ja zawsze bede twierdzil, ze jak ktos zaczyna od C to mu przyjdzie tyle z tego, ze sie zniecheci, bo zamiast uczyc sie samej idei programowania to wysiadzie na wskaznikach itp.

Ale to tylko moje zdanie;)
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

Programy

Post autor: dem »

Pascala zawsze warto sie nauczyć chociarz tylko podstawy ale się nim zająć chwile bo on ci sie nawet żeby w lo przyda jeśli ci śie to spodoba to rozpoczać juz z jakimś konkretniejszym językiem ja np. zaczynałem od C później cpp i teraz całkowicie jestem pochłonięty OpenGL i po drodze w szkole miałem i mam dalej Pascala.
sdfg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2005, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Programy

Post autor: sdfg »

liu pisze:A ja zawsze bede twierdzil, ze jak ktos zaczyna od C to mu przyjdzie tyle z tego, ze sie zniecheci, bo zamiast uczyc sie samej idei programowania to wysiadzie na wskaznikach itp.
Ja zaczynalem od C++ i nie preszlo mi na wskaznikach , nie przeszlo mi rowniez na klasach, szablonach, wyjatkach :-D

pzdr
droopy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 sty 2005, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Suchedniów
Pomógł: 2 razy

Programy

Post autor: droopy »

sdfg pisze:Ja zaczynalem od C++....
ja też pierwsze za co się wziąłem to C++, ale zreygnowałem po 1,5 miecha, tylko że to jeszcze w gimnazjum było, później zajołem się robieniem stronek, i nauczyłem się php, bardzo prosty język, niektórzy sądzą, że za prosty (znaczy pozwala na za dużo), uczyłem się też pascala, jest on bardziej restrykcyjny, to niby dobrze - wyrabia dobre nawyki, ale składnia pascala jest zupełnie inna niż innych języków....
sdfg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2005, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Programy

Post autor: sdfg »

droopy pisze:
sdfg pisze:Ja zaczynalem od C++....
ja też pierwsze za co się wziąłem to C++, ale zreygnowałem po 1,5 miecha, tylko że to jeszcze w gimnazjum było, później zajołem się robieniem stronek, i nauczyłem się php, bardzo prosty język, niektórzy sądzą, że za prosty (znaczy pozwala na za dużo), uczyłem się też pascala, jest on bardziej restrykcyjny, to niby dobrze - wyrabia dobre nawyki, ale składnia pascala jest zupełnie inna niż innych języków....
Hmm... nie wiem czy PHP mozna nazwac 'pelno prawnym' jezykiem programowania ;-P
A co do skladni Paszczaka (tj. Pascala dla niezorientowanych) to nie ma on dziwnej skladni, dziwna skladnie to ma ADA (straszenie duzo pisania), asm i Brain Fuck (jest to najtrudniejszy jezyk programowania z jakim sie spotkalem, kto zna ten wie o co chodzi :-D )

pzdr
mat1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3393
Rejestracja: 29 sty 2006, o 14:15
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 466 razy
Pomógł: 197 razy

Programy

Post autor: mat1989 »

jak potrzebujesz kompilatora to wejdz na
zarejestruj sie i sciagnij sobie triala
ODPOWIEDZ