[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

krupowies2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2014, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 2 razy

[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

Post autor: krupowies2 »

Witam.
Czy istnieje metoda lub metody sprawdzające jakim szyfrem posługuje się ktoś w internecie?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, o 08:06 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Jacek_Karwatka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 94 razy

[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

Post autor: Jacek_Karwatka »

Tak. Np dla prostych szyfrów podstawieniowych można badać indeks koincydencji. Co ciekawe technika ta pozwala z dużym prawdopodobieństwem określić język depeszy bez bezpośredniego odczytania tekstu.
krupowies2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2014, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 2 razy

[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

Post autor: krupowies2 »

Jacek_Karwatka pisze:Tak. Np dla prostych szyfrów podstawieniowych można badać indeks koincydencji. Co ciekawe technika ta pozwala z dużym prawdopodobieństwem określić język depeszy bez bezpośredniego odczytania tekstu.
Czy mógłbym dostać jakiś link z więcej informacjami?
Czy są jednak metody na bardziej złożone szyfry?
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

Post autor: Medea 2 »

Jesteś jeszcze młody, więc być może nie natknąłeś się jeszcze na

Kod: Zaznacz cały

http://rtfm.killfile.pl/
, a w szczególności na ustęp
Zanim zapytasz pisze: Gdy będziesz zadawać pytanie, zaznacz, że zrobiłeś już wymienione powyżej rzeczy. Dzieki temu będziemy wiedzieć, że nie jesteś leniwy i nie marnujesz cudzego czasu. Jeszcze lepiej będzie, gdy przedstawisz, czego się dowiedziałeś dzięki "zaliczeniu" powyższych punktów. Lubimy pomagać ludziom, którzy pokazują, że potrafią się uczyć na pytaniach.
Muszę przyznać, że użycie daje [url=http://practicalcryptography.com/cryptanalysis/text-characterisation/identifying-unknown-ciphers/]ciekawe[/url] rezultaty już na pierwszej stronie, zapoznałeś się już z tym?
krupowies2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2014, o 19:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 2 razy

[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

Post autor: krupowies2 »

Medea 2 pisze:Jesteś jeszcze młody, więc być może nie natknąłeś się jeszcze na

Kod: Zaznacz cały

http://rtfm.killfile.pl/
, a w szczególności na ustęp
Zanim zapytasz pisze: Gdy będziesz zadawać pytanie, zaznacz, że zrobiłeś już wymienione powyżej rzeczy. Dzieki temu będziemy wiedzieć, że nie jesteś leniwy i nie marnujesz cudzego czasu. Jeszcze lepiej będzie, gdy przedstawisz, czego się dowiedziałeś dzięki "zaliczeniu" powyższych punktów. Lubimy pomagać ludziom, którzy pokazują, że potrafią się uczyć na pytaniach.
Muszę przyznać, że użycie daje [url=http://practicalcryptography.com/cryptanalysis/text-characterisation/identifying-unknown-ciphers/]ciekawe[/url] rezultaty już na pierwszej stronie, zapoznałeś się już z tym?
Nie zamierzam się z tobą kłócić mam do Ciebie szacunek, a to nie jest jakiś facebook czy coś innego-jest to poważne forum gdzie ludzie rozmawiają o matematyce. To oznacza, że kiedy zadaję pytanie to zamierzam zobaczyć odpowiedź na nie, a nie uprzykrzający mi komentarz bo to mnie nad wyraz denerwuje.(sama w sumie poświęciłaś tyle czasu na znalezienie tej strony na ile mogłaś znaleźć mi coś konkretnego-a to się mija z sensem tego forum). Proszę Cię na przyszłość o szanowanie mnie i innych użytkowników. Ja sam mógłbym napisać coś o twoim "za szybkim odpowiadaniu"-tylko nie zamierzam wszczynać wojny.
Mam nadzieje, że mnie zrozumiałaś bo chce żeby było dobrze. Jeżeli mnie nie zrozumiałaś to wiedz, że ja nie lubię jak mi ktoś coś upomina-to osobista sprawa.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

[Kryptografia] Rozpoznanie użytego szyfru

Post autor: SlotaWoj »

krupowies2 pisze:... kiedy zadaję pytanie to zamierzam zobaczyć odpowiedź na nie. ...
Odpowiedź zobaczysz tylko wtedy, gdy ktoś Ci jej udzieli, chyba, że zamierzasz odpowiadać sobie – to też jest metoda i nazywa się samokształceniem.
Aby zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania odpowiedzi zapoznaj się z dokumentem, który wskazała Ci Medea 2 oraz stosuj się do zawartych tam zaleceń.
Jest bardo prawdopodobne, że Medea 2 od dawna ma link do ww. dokumentu i dzieli się nim gdy trzeba.
ODPOWIEDZ