[C++] Zliczanie firm w pliku

merijenda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 1 paź 2014, o 17:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

[C++] Zliczanie firm w pliku

Post autor: merijenda »

Witam! Mam drobny problem z zadaniem...
Niestety informatyk dobry to ze mnie nie jest (jak nawet nie wiem, gdzie tutaj się załączniki dodaje), dlatego kieruje się do Was z prośbą o pomoc. Muszę zrobić zadanie o podanej niżej treści :
1. Wczytaj plik dane.txt (chodzi mi ogólnie, jak wczytać obojętnie jaki plik)
2. Policz ile jest wszystkich firm w pliku
3. Policz sume wartosci ostatniej kolumny tylko dla tych danych w których trzecie kolumna = L
4. Wyswietl co 50 pierwsza kolumna
5. Wyniki (punkty 3,4,5) mają się zapisywać w pliku wyniki.txt
Staram się zrozumieć samą treść, ale najbardziej nie umiem pojąć ostatniego podpunktu, rozwiązanie z programu muszę zapisać w pilku txt, a nie przypominam sobie tego, żebyśmy to mieli na lekcji. Ogólnie nasz pan z informatyki to jakaś (dosłownie mówiąc) porażka!
Ostatnio zmieniony 28 paź 2014, o 20:21 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

[C++] Zliczanie firm w pliku

Post autor: lightinside »

Umiesz pisać podstawowe programy z c++? Przykładowo dałabyś sobie radę z wczytaniem dwóch liczb z konsoli i obliczeniem sumy i wyświetleniem?

1. Poczytaj trochę w internecie zanim na drugi raz, zadasz pytanie na które odpowiedź jest w pierwszych wynikach wyszukiwania w google.

Wpisałam w google tą frazę "operacja na plikach c++" Sądze że inne frazy dadzą równie dobry jak nie lepszy efekt.

Daj znać jak coś ogarniesz i nie będziesz rozumieć-wytłumaczę.

2. Zależy od formatowania tego pliku, jeśli jeden wpis o firmie jest w jednej linijce to starczy je zliczyć.

5. patrz google.

Pokaż ogólnie wygląd, tego pliku bo ciężko jest dobrać najłatwiejsze rozwiązanie, jak człowiek nie wie jak ten plik wygląda.
ODPOWIEDZ