[C++][DevC++] Architecture of file is incompatible with i386

joogurcik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 29 sty 2011, o 16:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stare Babki
Podziękował: 60 razy

[C++][DevC++] Architecture of file is incompatible with i386

Post autor: joogurcik »

mam dzieną sytuacje, problemm z utworzeniem pliku w dev c++. Wytłumacze robie w devie poniewaz w szkole na nim robimy.
Ostatnio wszystko działało poprawnie. Gdy chciałam utworzyć nowy projekt w devie to pierwszy krok to :
Kilkałam: Plik -> Nowy -> Projekt, a potem z tego okna wybierałam "Console aplication" oraz "projekt C" i zmieniałam nazwe. Zawsze nazwa była dostosowana do tego co ćwiczyłam np petla for 4 itp.
Krok 2: wyswietlało sie inne okno z nazwą pliku i zapisywałam w swoim folderze z projektami i przyciskałam OK.
Wtedy w Devie pokazuje sie standordowe sytuacja i mogę pisać swój program.
Gdy program został przez mnie napisany to jeszcze trzeba było zapisać tego "main" i zawsze zapisywałam main i kolejna liczba wolna. I wszystko pięknie działało.
Gdy chciałam wejść w jakikolwiek projekt to mogłam wejść po prostu w maina z odpowiednim numerkiem i wcisnac kompilkuj i program sie uruchamiał.
Teraz mój problem wyglada następująco: krok pierwszy robię tak samo, ale do kroku 2 program nie chce dojść.
Wciskam ostanie OK z kroku pierwszego i dev długo myśli, a po dłuższym czasie uruchamia sie okno z kroku 2. ale nie tak jak zwykle żebym mogła zapisac do mojego folderu z projektami(zawsze był jakby przez windows zapamiętany) tylko każe mi wybrać miejsce gdzie chce zapisać, gdy chce cokolwiek wybrać to " zmula" .
Dev jakby działał w bardzo zwolnionym tępie i nie mogę po prostu utworzyć pliku. Próbowałam utworzyć plik przez pusty projekt i własnoręcznie wpisywać i pózniej zapisać, ale wtedy kompilacja trwa w nieskończoność.
Dodam , że przed wystąpieniem problemu pojawiał sie inny, że przy kompilacji wyswietla sie okno po angielsku o znaczeniu " czy plik Makefile.win has changes. reload from disk "
Wciskałam dwa razy yes i program sie uruchamiał i wszystko było gites. Ktoś wie Do czego służy ten plik?
Jeszce dodatkowo powiem, że gdy mam juz gotowy projekt to na komputerze mam zapisane takie pliki które dotycza tego napisanego przez mnie programu : projekt w dev c++, aplikacja , LAYOUT, main(numerek odpowiedni) oraz main(numerek odpowiedni).o

Teraz gdy wchodze w jakiegos maina i chce uruchomic program to wyslietla mi sie prawidłowo. Ale gdy wchodze w projekt w devie to juz wyskakuja problemy. w tym complier log mam coś takiego :
General: TDM-GCC 4.8.1 64-bit Release
Building Makefile "F:\STUDIA\SEMESTR II\Programowanie\projekty w dev\Makefile.win"
Executing make...
mingw32-make.exe -f "F:\STUDIA\SEMESTR II\Programowanie\projekty w dev\Makefile.win" all
gcc.exe main8.o -o "petla for fibonaci.exe" -L"C:/Program Files/Dev-Cpp/MinGW64/lib" -L"C:/Program Files/Dev-Cpp/MinGW64/x86_64-w64-mingw32/lib" -static-libgcc

c:/program files/dev-cpp/mingw64/bin/../lib/gcc/x86_64-w64-mingw32/4.8.1/../../../../x86_64-w64-mingw32/bin/ld.exe: i386 architecture of input file `main8.o' is incompatible with i386:x86-64 output
main8.o:main8.c:(.text+0xa): undefined reference to `___main'
main8.o:main8.c:(.text+0x2e): undefined reference to `_printf'
main8.o:main8.c:(.text+0x42): undefined reference to `_printf'
main8.o:main8.c:(.text+0x7e): undefined reference to `_printf'
c:/program files/dev-cpp/mingw64/bin/../lib/gcc/x86_64-w64-mingw32/4.8.1/../../../../x86_64-w64-mingw32/bin/ld.exe: main8.o: bad reloc address 0x20 in section `.eh_frame'
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status

F:\STUDIA\SEMESTR II\Programowanie\projekty w dev\Makefile.win:25: recipe for target '"petla' failed

mingw32-make.exe: *** ["petla] Error 1

Compilation failed after 1,40 seconds with errors



bedę wdzieczna za pomoc.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, o 20:31 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10211
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2359 razy

[C++][DevC++] Architecture of file is incompatible with i386

Post autor: Dasio11 »

Nie znam się na tym, ale spróbowałbym usunąć plik main8.o i powtórzyć kompilację. Jest to plik pośredni między kodem w C a kompletnym plikiem wykonywalnym. Jeśli zajdzie zmiana w kodzie C i podczas kolejnej kompilacji make akurat zgłupieje na tyle, że nie utworzy aktualnej wersji main8.o, to będzie używał starej, a to powoduje okropny mętlik.
ODPOWIEDZ