[C++] Wczytywanie osobno liczb z pliku

Mikus933
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2013, o 16:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 9 razy

[C++] Wczytywanie osobno liczb z pliku

Post autor: Mikus933 »

Witam. Mam następujący problem.
Napisałem program operujący na stosie (Odwrotna Notacja Polska), gdzie podaje na wejście liczby. Liczby sa wczytywane do tablicy charow (kazda cyfra w osobne miejsce w tablicy) i konwertowane są na inta oraz odkładane na stos.

Niestety nie ogarniam jeszcze obsługiwania plików, a termin mnie goni.
Chodzi o to, żeby NIE wczytywać całej linii od razu i każdą liczbę oddzieloną spacją do jednej komórki tabeli (tzn żeby np importując 12 15 '-' nie wczytywać 12 do komórki [0], a 15 i '-' do [1] i [2]).

Chciałbym, aby moja 'funkcja' pobierała jeden element, np tą 12 i 1 zapisała do el[0] i 2 zapisała do el[1], następnie po wykonaniu pętli (i działań w niej), miałaby się "wyzerować" i pobrać następny element w wierszu do el[0] 1ke i el[1] 5kę, i tak aż do końca linii. Mam nadzieje że się jasno wyraziłem. Kombinowałem dosyć sporo czasu, liczę na waszą życzliwość oraz pomoc.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, o 19:52 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Stosuj tagi.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

[C++] Wczytywanie osobno liczb z pliku

Post autor: Althorion »

Czyli rozumiem chcesz pobierać zawartość pliku znak po znaku, ignorując spacje? Tzn. ciąg "12 15 -" zostanie rozbity na "1", "2", "1", "5", "-"?

W jakim języku programujesz?
Mikus933
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2013, o 16:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 9 razy

[C++] Wczytywanie osobno liczb z pliku

Post autor: Mikus933 »

W c++. Nie dokładnie o to mi chodzi.
12 2 3 4 * 10 5 / + * + =
I chcę aby program pobrał najpierw do tablice nazwanej el liczbę 12 (w zerową komórkę 1 i w pierwszą 2) wykonał na niej operacje - czyli dalszą część pętli, następnie przy następnym kroku pętli tak jakby wyzerował tą tablice charów i do zerowego elementu pobrał dwójkę i wykonał na niej operacje. Tak do znaku równości, który jest warunkiem wyjścia z pętli.
Rozumiesz już teraz o co mi chodzi ?

-- 10 mar 2014, o 18:51 --

Chyba poradziłem sobie. Dzięki za chęć pomocy i przepraszam za mało sprecyzowane jednak pytanie.
ODPOWIEDZ