[C] Tablice jednowymiarowe - przypisywanie wartości

Andreas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 1 lis 2008, o 22:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 72 razy
Pomógł: 156 razy

[C] Tablice jednowymiarowe - przypisywanie wartości

Post autor: Andreas »

Althorion pisze:Wówczas warunek dalej jest prawdziwy, więc pętla wykona się po raz kolejny, próbując wstawić wartości do tablica[996] (wszystko w porządku)), ale też i do trzech kolejnych miejsc, co już nie jest poprawne (piszemy poza tablicą).
Zdawałem sobie sprawę że tym sposobem który podałem, będzie wychodzić poza tablicę. Ale pisałem to na szybko. Program można dopracować dodając dopisywanie ostatnich elementów tablicy poza pętlą.

Kod: Zaznacz cały

for (i=0; i<996; i+=4)
    {
        tablica[i]=1;
        tablica[i+1]=2;
        tablica[i+2]=3;
        tablica[i+3]=4;
    }
tablica[996]=1;
Ja jednak starałem się pomóc autorowi tematu, nie odsyłając go do "działu z ogłoszeniami".
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

[C] Tablice jednowymiarowe - przypisywanie wartości

Post autor: Althorion »

Odesłałem autorkę do działu z ogłoszeniami kiedy przestała prosić o pomoc, a zaczęła prosić o gotowca. Jeśli przejrzysz moją historię postów, chociażby i w tym dziale, zauważysz że samemu chętnie i cierpliwie tłumaczę różne zagadnienia czy wskazuję na potencjalne błędy, ale to jest zupełnie coś innego od wyręczania kogoś. Ten dział bowiem, jak i większość na tym forum, służy do zdobywania pomocy w kłopotach z różnymi zadaniami. Od zlecania wykonania zadań natomiast jest dział z ogłoszeniami.
ODPOWIEDZ