[Latex] Przejście do kolejnej linikji

ann_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

[Latex] Przejście do kolejnej linikji

Post autor: ann_ »

Witam,
mam problem z następujączym kodem:

Kod: Zaznacz cały

documentclass[leqno,openany]{book} 
usepackage{polski} 
usepackage[cp1250]{inputenc} 
usepackage{amsmath} 
usepackage{amssymb} 
usepackage{titlesec} 

egin{document}
egin{equation}label{}
Iloczyn kartezjański A	imes B dwóch zbiorów A i B, z ktorych kazdy jest przestrzenia\ 
liniowa nad cialem liczb rzeczywistych ( zespolonych), jest rowniez przestrzenia liniowa\
nad cialem liczb rzeczywistych (zespolonych), przy dzialaniach okreslonych w sposob nastepujacy:
end{equation}
end{document}

Gdy zapisze ten program i otworzę w pdf definicja pokazuje się w jednej linijce. Chodzi o to żeby wyświetlał się w tych 4 linijkach tak jak w kodzie.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam
miodzio1988

[Latex] Przejście do kolejnej linikji

Post autor: miodzio1988 »

Kod: Zaznacz cały

ewline


a taka komenda?
norwimaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5101
Rejestracja: 11 mar 2011, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 52°16'37''N 20°52'45''E
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1001 razy

[Latex] Przejście do kolejnej linikji

Post autor: norwimaj »

Dlaczego chcesz zapisać ten tekst jako równanie? Jeśli chcesz koniecznie tak zrobić, to użyj align zamiastequation.
szw1710

[Latex] Przejście do kolejnej linikji

Post autor: szw1710 »

Ojojojojojojoj... LaTeX to nie Word, gdzie do nowej linii przechodzi się przez naciśnięcie Entera. A w ogóle to stosujesz tryb matematyczny w nieuprawniony sposób. Wiele się musisz nauczyć, aby w ogóle zacząć pisać w LaTeX-u. Proponuję przed rozpoczęciem poważnego pisania pracy zapoznać się z ogólnodostępnymi wprowadzeniami do LaTeX-a. Poszukaj w sieci. Dla mnie najlepszą pozycją jest More Math into \(\displaystyle{ \LaTeX}\) George'a Gratzera. Bezpłatną pierwszą część wraz z samouczkami video możesz znaleźć tu: plik pdf z kawałkiem książki: oraz prezentacje video: Na początek zupełnie wystarczy. Napisane bardzo prostym językiem. Polecam obejrzenie tych filmów. Naprawdę. Sam, z 20-letnim doświadczeniem w \(\displaystyle{ \LaTeX}\)-u z przyjemnością je oglądałem.

Oto poprawiony kod:

Kod: Zaznacz cały

\documentclass[leqno,openany]{book}
\usepackage{polski}
\usepackage[T1]{fontenc}
\usepackage[cp1250]{inputenc}
\usepackage{amsmath}
\usepackage{amssymb}

\usepackage{titlesec}


\begin{document}
Iloczyn kartezjański $A\times B$ dwóch zbiorów $A$ i~$B$, z~których każdy jest przestrzenią
liniową nad ciałem liczb rzeczywistych (zespolonych), jest również przestrzenią liniową
nad ciałem liczb rzeczywistych (zespolonych), przy działaniach określonych w sposób następujący:

\begin{align*}
 (a,b)\oplus (c,d)&=(a+b,c+d)\quad\text{dla wszystkich }a,c\in A,\;b,d\in B\\
 \lambda\odot(a,b)&=(\lambda a,\lambda b)\quad
  \text{dla wszystkich }a\in A,\;b\in B,\;\lambda\in\mathbb{R}\;(\text{bądź }\mathbb{C})\,.
\end{align*}

\end{document} 
-- 23 sty 2014, o 23:02 --

miodzio1988, norwimaj, nie zauważacie, że koleżanka chciała pisać tekst w trybie matematycznym???
ODPOWIEDZ