Algorytmy genetycze

MatS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2004, o 16:55
Lokalizacja: Poznań

Algorytmy genetycze

Post autor: MatS »

jesli kots sie juz z tym spotkal chetnie nawiaze kontakt...pisze z tego magisterke, chetnie wymienie poglady...
mike314

Algorytmy genetycze

Post autor: mike314 »

Czy uważasz że algorytmy genetyczne znalazly juz praktyczne zastosowanie ? Albo inaczej; z calym szacunkiem do 'wiedzy teoretycznej', ale czy będąc na etapie magisterki z tego tematu potrafisz zrobić z nimi coś pozytecznego ? Jeśli tak daj przykłady - jestem może sceptyczny ale zainteresowany :)
MatS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2004, o 16:55
Lokalizacja: Poznań

Algorytmy genetycze

Post autor: MatS »

na chwile obecna dopiero zapoznaje sie z tym zagadnieniem... ale znalazly juz zastosowanie...tlko jeszcze muszze rozgryzc na jakiej zasadzie...ale jest tez np. ksiazka pt. "zastosowanie algorytmow genetycznych w finansach"...wiec cos tam na pewno istnieje w swiecie... generalnie temat jest przynajmniej dla mnie bardzo interesujacy...
tracek

Algorytmy genetycze

Post autor: tracek »

Wydaje mi się, że mają one zastosowanie w elektronicznych sieciach neuronowych, a te mają w perspektywie ogromną wagę!
Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Algorytmy genetycze

Post autor: My4tic »

Sieci neoronowe dają ogromne możliwości i ludzie z odrobiną wyobraźni szybko znajdą dla nich zastosowanie. Z tego co wiem to istnieją już takie sieci wykorzystywane do kodowania informacji. PS. Jeden Matrix wystarczy - ostrożnie z tym
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: marshal »

sieci neuronowe pozwalaja na najszybsze przesylanie informacji jakie do tej pory zostalo odkryte... TO jest zdecydowanie przyszlosc informatyki...
Wtedy beda dopiero jaja jak komputer trzeba bedzie karmic, zamiast wlaczac do kontaktu .
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: Dave »

Co to wlasciwie sa te sieci neuronowe? obilo mi sie o uszy ale nigdy sie nad tym nie zastanawialem, sorry ze zadaje takie zalosne pytanie ale prosilbym o wyrozumialosc i o wytlumaczenie
Awatar użytkownika
My4tic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 20 sie 2004, o 00:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Source
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 1 raz

Algorytmy genetycze

Post autor: My4tic »

Sieci neuronowe nawiązują strukturą i budową do ludzkiego mózgu. Cechą ontogenicznych sieci neuronowych jest ich zdolność do kontroli swojej struktury i złożoności, dzięki czemu mogą elastycznie dopasowywać się do zadanego problemu.

>> Google >> I stała się jasność
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: Dave »

O dzieki, ale mam rozumiec iz to cos nie bedzie posiadac siwadomosci?
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: marshal »

wlasnie tu wkracza kwestia etyki i problem czy juz nie zaczynamy bawic sie w Boga... delikanty grunt nie powiem, ale...
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: Dave »

no tak ale to zalezy czy te sieci neuronowe mialyby byc tylko biologicznym komputerem czy zywa istota a to roznica
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: marshal »

wiesz... wszystko wskazuje na to ze cala istota zycia kryje sie w mozgu wlasnie... reszta to tylko podtrzymywanie funkcji zyciowych... pytanie czy "wychodowane" sieci neuronowe na potrzeby powiedzmy techniczne, nie zaczelyby sie rozwijac (a wrecz wydaje mi sie ze tak by bylo), nie mowie tu o tym ze od razu by to byl czlowiek (tezzalezy z jakiej tkanki bysmy korzystali), ale to juz moglaby byc jakas istota zyjaca...

Aby taka siec byla sprawna musialaby byc jakos podtrzymywana, wiec moj zart z karmieniem komputera nie byl przesadzony. A jesli skonsruowalo by sie jakis uklad "odzywiajacy" nasza siec neuronowa czy nie mielibysmy do czynienia ze swego rodzaju zyjatkiem... ??
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: Dave »

tylko wiesz dochodzi mozliwosc ze takie zyjatko zyska swiadomosc i beda swego rodzju bunty a to napewno bedziej bardziej grozne i denerwujace niz problemy z normalnym komputerem
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: marshal »

no jasne... nikt nie powiedzial ze np historia z matrixa to bajeczka wyssana z palca.../albo np terminator :P/

jest to dosc grzaska dziedzina nauki i slabo jeszcze poznana... raczkujemy dopiero w tej dziedzinie (chyba .. bo moze byc i tak ze wyniki badan sa utajaniane )

ja z niecierpliwoscia patrze na to co sie bedzie dzialo przez najblizesz 50 lat
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Algorytmy genetycze

Post autor: Dave »

ja tez lecz pierw zamierzam poglebic troche swoja wiedze na ten temat
ODPOWIEDZ