[Schematy blokowe] Pobieranie liczb i wypisanie największej

Boshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

[Schematy blokowe] Pobieranie liczb i wypisanie największej

Post autor: Boshi »

Takie zadanko mam i mam problem;

narysuj schemat blokowy programu ktory pobiera 5 liczb i wyswietla największą na ekranie.

Nie mam pojęcia jak to zrobić, warunkami to idzie sie pogubić.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2013, o 18:24 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
ZaxHunter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 22 sty 2013, o 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 34 razy
Pomógł: 12 razy

[Schematy blokowe] Pobieranie liczb i wypisanie największej

Post autor: ZaxHunter »

Pobierasz 5 liczb niech będzie \(\displaystyle{ x_1, x_2, x_3, x_4, x_5,}\) później oznaczasz jakiś schowek powiedzmy \(\displaystyle{ x_{0}}\). Od razu \(\displaystyle{ x_1}\) leci do schowka a później sprawdzasz warunek jeśli \(\displaystyle{ x_{i}}\) jest większe od schowka to \(\displaystyle{ x_i}\) staje się schowkiem. Na koniec wyświetlasz schowek.
Boshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

[Schematy blokowe] Pobieranie liczb i wypisanie największej

Post autor: Boshi »

Możesz rozrysować początek jak to ma mniej wiecej wyglądac? Z kumplem zrobilismy to tak;

ZaxHunter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 22 sty 2013, o 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 34 razy
Pomógł: 12 razy

[Schematy blokowe] Pobieranie liczb i wypisanie największej

Post autor: ZaxHunter »



Tu masz schemat na 3 liczbach, 4 i 5 liczba dokładnie tak samo jak 3... Na koniec wyświetlasz \(\displaystyle{ x_0}\) i gotowe...

Nie musisz rozważać aż tylu przypadków bo jeśli \(\displaystyle{ x_1\ge x_2}\) oraz \(\displaystyle{ x_1 \ge x_3}\) to nie ma znaczenia jakie są w stosunku do siebie \(\displaystyle{ x_2}\) i \(\displaystyle{ x_3}\), bo niezależnie od tego która z nich jest większa kandydatem na największą już nie są...

Oczywiście sam już sobie uzupełnij o wczytywanie na początku tych 5 liczb, a później o wyświetlanie wyniku...
ODPOWIEDZ