[PASCAL] Zbior zadan

Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

[PASCAL] Zbior zadan

Post autor: leszczu450 »

Cześć : )

Poszukuje jakiegoś zbioru zadań do Pascala. Jestem na etapie funkcji, procedur, rekordów, modułów i plików. Chciałbym z tych tematów pisać jakieś programy żeby załapać dokładnie o co chodzi : ) Poziom trudności od tych najłatwiejszych po te dość skomplikowane : )

Z góry dziękuję Wam za pomoc! : )
gemini_tiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2008, o 02:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: London
Podziękował: 1 raz

[PASCAL] Zbior zadan

Post autor: gemini_tiger »

dobrą książką na początek, opisującą wspomniane przez ciebie zagadnienia, jest Jarża Ryszard "Turbo Pascal szkoła programowania". w bardzo prosty sposób jest wszystko opisane z przykładami. bardziej skomplikowane zagadnienia oraz możliwość praktycznego wykorzystania powyższych zagadnień znajdziesz w książce Besta Piotr "Tworzenie gier 2D i 3D w języku Turbo Pascal", wyd. Helion. książki są dość leciwe, ale na pewno znajdziesz je gdzieś w bibliotece lub na aukcji.

W razie problemów w Pascalem pisz. Bawiłem się nim przez kilka lat i jeszcze trochę pamiętam... kiedyś na podstawie tych książek napisałem program sterujący (klawiatura lub myszka) silnikami krokowymi przez port LPT.

gemini

PS. do zabawy z portami, przerwaniami itp. dużo przydatnych tabel i specyfikacji jest w książce Dudek Andrzej "Jak pisać wirusy"
ODPOWIEDZ