[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: miki999 »

Witajcie,

mam nieprzyjemność korzystać z oprogramowania jakim jest Visual Studio w wersji 2011.
Wszystko powoli do dzisiejszego dnia szło bez większych zgrzytów. Problem pojawił się w momencie, gdy postanowiłem odpalić tworzony na Windowsie 7 na Win XP. Pojawia się błąd, że nie jest to prawidłowa aplikacja win32.

Czy istnieje jakaś prosta rada na to?
Dodam, że pożyczyłem netbooka, który miał mi służyć do zaprezentowania aplikacji i nie chciałbym go zaśmiecać.


Nie rozumiem jak można tworzyć środowiska programistyczne, w których nie można pliku wynikowego odpalić na systemie operacyjnym własnego autorstwa. Kuriozalne.
Awatar użytkownika
Zordon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4977
Rejestracja: 12 lut 2008, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 910 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: Zordon »

Sprawdź czy kompilujesz w trybie release (bo jeśli w trybie debug to nie będzie działało na żadnym systemie bez zainstalowanego visual studio).
royas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: 24 sie 2012, o 09:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn
Pomógł: 80 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: royas »

Jak nie pomoże to sprawdź czy przypadkiem nie kompilujesz na 64bity a system z WinXP nie jest 32bitowy.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: miki999 »

Kompiluję w trybie release, i w ustawieniach jest informacja, że jest to program Win32 (zresztą nawet innych opcji do wyboru nie ma).
mk321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2011, o 20:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 14 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: mk321 »

Korzystałeś z C++ .NET? Bo jeśli tak, to na Windows XP trzeba doinstalować .NET Framework. I jeśli było robione w Visual Studio 2011 to dokładnie w wersji .NET Framework 4.5.

Przemknęło mi przez myśl jeszcze: Microsoft Visual C++ Redistributable Package, ale to byłby inny komunikat błędu.
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: Afish »

Nie ma Visual Studio 2011. Jeżeli masz na myśli 2012, to aby aplikacje działały na Windowsie XP musisz zainstalować Update 1 do VS.
miki999 pisze:Nie rozumiem jak można tworzyć środowiska programistyczne, w których nie można pliku wynikowego odpalić na systemie operacyjnym własnego autorstwa. Kuriozalne.
Windows XP ma już 11 lat, to jest naprawdę dobry moment, aby przenieść się na jakiś inny system. Wprawdzie Windows zachowuje kompatybilność wsteczną w ogromnej większości przypadków i nawet sterowniki z czasów wersji 3.11 mogą dzisiaj działać, ale mimo wszystko warto zmienić oprogramowanie na nowsze.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: miki999 »

Mam na myśli wersję 11 Beta (jak w załączniku).
Projekt ściągnąłem gotowy z internetu i go przerabiałem, więc nie wiem do końca co w nim siedzi. W każdym razie nie ma żadnego GUI. Za to zamiast klasycznego "maina" mamy:

Kod: Zaznacz cały

int WINAPI _tWinMain (HINSTANCE /*hInst*/, HINSTANCE /*hInstPrev*/, LPTSTR /*lptszCmdLine*/, int /*nCmdShow*/)
{
Windows XP ma już 11 lat, to jest naprawdę dobry moment, aby przenieść się na jakiś inny system. Wprawdzie Windows zachowuje kompatybilność wsteczną w ogromnej większości przypadków i nawet sterowniki z czasów wersji 3.11 mogą dzisiaj działać, ale mimo wszystko warto zmienić oprogramowanie na nowsze.
Również tak uważam, jednak pożyczając od kogoś sprzęt należy się liczyć z tym, że nie zawsze będzie posiadał najnowsze oprogramowanie.
Mimo tych 11 lat i tak sądzę, że system ten żyje na tylu maszynach, że kompatybilność powinna być zachowana.
Załączniki
visual.jpg
visual.jpg (37.75 KiB) Przejrzano 2991 razy
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: Afish »

Okej, zwracam honor z Visualem. Przyjąłem, że masz wersję finalną, a nie betę. Niemniej nic dziwnego, że niektóre elementy nie działają, skoro korzystasz z wersji rozwojowej, która została udostępniona aby pokazać zmiany w oprogramowaniu, a nie aby udostępnić środowisko do programowania na co dzień. Osobiście zalecam instalację wersji 2012 (finalnej), tam jest możliwość pisania aplikacji działających na Windowsie XP.
Odnośnie maina, to jest to standardowy main aplikacji Win32 dla systemu Windows.
Co do kompatybilności wstecznej - jest ona jak najbardziej zachowana, jak już wspomniałem, jest ona utrzymywana nawet do starszych wersji systemu, jednak nic dziwnego, że niektórych elementów nie ma, skoro używasz wersji beta środowiska.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: miki999 »

Ok, zatem dziękuję wszystkim za pomoc. Postaram się ściągnąć wersję 2012. Jeżeli nie pomoże, to będę alarmował
royas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: 24 sie 2012, o 09:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn
Pomógł: 80 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: royas »

Tu jest opisany dokładnie Twój problem i szersze wyjaśnienia z linkami.
... 1-on-winxp
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[C/C++] Visual Studio- uruchomienie programu na winXP

Post autor: miki999 »

Dzięki, z pewnością spróbuję.
ODPOWIEDZ