Konfiguracja Net-u w Suse

misiek12345

Konfiguracja Net-u w Suse

Post autor: misiek12345 »

Cześć, mam do Was prośbe.. mozecie mi powiedziec jak skonfigurować internet w systemie Suse 9.1.(jestem jeszcze raczej raczkujacym uzytownikiem)
Mam karte sieciowa Realtek RTL*180 Wireless Lan(Mini-)PCI NIC,
i wogole niedaje sobie z tym rady..jest to karta radiowa a server(pisze ze dns) jest na linuxie.
Z góry Dziekuje
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Konfiguracja Net-u w Suse

Post autor: Gambit »

Mam podobną kartę - Planet WL-8303 na chipsecie Realtek 8180. Poniższy sposób działał na Gentoo, Fedora Core i Knoppix'ie, więc u Ciebie też powinno działać. Ściągnij sobie i zainstaluj (ndiswrapper to wrapper sterowników kart wireless'owych z win'a xp) i pakiet wireless-tools.
Musisz mieć też sterowniki do tej karty z windows'a xp (pewnie masz na płycie). Po zainstalowaniu ww pakietów wpisujesz:
Broadcast, ja nie musiałem wpisywać w ogóle, więc dałem go w nawiasach kwadratowych jako opcjonalny (jak nie wiesz jaki wpisać, a jak nie wpisujesz to nie działo, to możesz spróbować 10.255.255.255).
Powyższe ustawienie od modprobe są jednorazowe - po każdym uruchomieniu musisz je ręcznie wpisywać. To gdzie takie rzeczy wpisywać, aby się ustawiały przy starcie zależy od dystrybucji. Popytaj na forach o SuSe.

Teraz musisz wyedytować plik resolv.conf. U mnie pod Gentoo znajduje się on w katalogu /etc, ale np. w Fedorze znajdował się on w /etc/network. W każdym bądź razie raczej napewno znajduje się on gdzieś w /etc - poszukaj. Do tego pliku dodajesz serwer lub serwery DNS:

Kod: Zaznacz cały



nameserver <DNS #1>
nameserver <DNS #2>
(ja używałem do tego edytora nano).

Jeśli wszystko poszło dobrze, Twój kamelon będzie online ;)
ODPOWIEDZ