[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: Oleszko12 »

System Vindows7. Mam ściągniętego TeXmaker i TeXworks. UTF-8. Dokument się kompiluje ale następnie należy go przerobić na pdf-a i tu wyskakuje błąd. Gdy przerabiam na DVI to otrzymuje dokument w dvi, gdzie go mobę potem wrzucić do TeXworks-a i uzyskam pdf. Jednak to mnie nie bawi z tego względu, że jak mam obrazki to nie mogę sobie przerobić na dvi. a co za tym idzie nie dostanę pdf-a.
A i jeszcze problem z polskimi literami, nie wiem czemu ale zamiast nich otrzymuje jakieś cuda na kiju.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2012, o 17:14 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
szw1710

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: szw1710 »

Zostaw gdzieś do ściągnięcia Twój dokument. Popatrzę na niego w wolnej chwili. Przyczyn może być wiele. Ale na pewno to nie wina edytorół ASCII, jakimi są i TeXWorks, i TeXMaker.

Spróbuj w preambule dodać (gdzieś zaraz na początku)

Kod: Zaznacz cały

usepackage[T1]{fontenc}
usepackage[utf8]{inputenc}
Ale Windows nie wspiera UTF8. Może TeXWorks czy TeXMaker mają mżliwość zapisać plik ASCII w formacie UTF8. Więc na pewno musisz to najpierw zrobić.
Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: Oleszko12 »

To się znaczy polskie literki już wcześniej rozkminiłam ale z tym pdf-em nadal mam problem-- 9 gru 2012, o 13:29 --Dokument wrzucam na lipną pocztę na onecie

Login: twist12@spoko.pl
Hasło: foka12
szw1710

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: szw1710 »

Jakiś dziwny ten utf8 w wydaniu WIndowsa. Nie potrafię sobie tego właściwie przekonwertować.
Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: Oleszko12 »

Mi się konwertuje.
szw1710

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: szw1710 »

No to pytanie - czy zapisałaś dokument w formacie utf8 pod Windows? Może wrócę więc na Windows Mam jako drugi system.
Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[LaTeX] Kompilacja dokumentu do PDF

Post autor: Oleszko12 »

"No to pytanie - czy zapisałaś dokument w formacie utf8 pod Windows?" - jeniu nie rozumiem do mnie to trzeba łopatologicznie. Sorry jestem kobietą.
Ale jeśli chodzi o to czy jak wyskoczyło mi do wyboru ISO...., itd- to wybrałam UTF-8.
A to ciekawe, że pracę, które tam kiedyś, kiedyś pisałam w TeXnicCenter po wrzuceniu do TeXMaker i po zmienieniu na utf-8 się źle konwertują. nawet na dvi.-- 10 gru 2012, o 14:20 --Już tego nie ogarniam.
ODPOWIEDZ