usunięcie wirusa poprzez skaner

pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: pini »

Skaner antywirusowy wykrył wirus. Skąd mam wiedzieć czy został on usunięty? W jaki sposób nie formatując dysku usunąć go?

Pozdrawiam,
pini
szw1710

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: szw1710 »

Przejdź na Linuxa.
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: pini »

Nie wiem jak przejść na Linuxa na komputerze stacjonarnym (w ogóle nie wiem jak przejść). Skaner antywirusowy wykrył: js/redirectED czy to jest trojan? Jak go się pozbyć? Dodam, że skaner raczej go nie usunął tylko wykrył. Czy to ma coś wspólnego z programem JAVA? Czy Aby pozbyć się tego wirusa wystarczy odinstalować JAVA?
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: lightinside »

szw1710 pisze:Przejdź na Linuxa.
Twoje opinie, komentarze itd itp często poprawiają mi humor;)

Droga Pini skorzystaj z rady Szw lub zrób logi z OTL-a i RSIT-a i wtsaw je na forum komputerowym w dziale bezpieczeństwo, mam swoje ulubione na którym pomogli mi wyplenić prawdziwą Odrę i Różyczkę z komputera, ale nie wiem czy mogę je podać na ogólnym.

Ba może być usunięty i zmartwychstać jak Jezus(odnośnie wirusa)

Format dysku też nie zawsze pomaga (podobno, to są informację od mojego brata niesprawdzone na 100% a on fizyk a nie informatyk)

Tego jest strasznie dużo...


Najlepiej napisz swój system to raczej nie będzie na niego wirusa(chyba że masz "miłych" i "życzliwych" znajomych)
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: miki999 »

Odinstalowanie javy raczej nic nie da. Proponuję zainstalować jakiś program antywirusowy. Dostępne są darmowe, które na ogół po instalacji dokonują skanowanie całego komputera i usuwają pasożyty jeżeli coś znajdą. Oczywiście żaden sposób nie jest pewny.
Najlepiej napisz swój system to raczej nie będzie na niego wirusa(chyba że masz "miłych" i "życzliwych" znajomych)
Albo zaprojektuj procesor z własną unikalną architekturą.
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: lightinside »

Dobra ja zaraz spadam a zostawiam krótką radę zainstaluj antywira (tylko błagam nie avasta) przeskanuj wywal, jak to nie poprawi daj to na forum informatyczne wraz z logami z OTL-a itd itp

Polecam odrazu udać się na forum informatyczne bo możesz mieć tam niezły b*** na komputerze...
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: pini »

Używam antyViry i właśnie tym antywirusem zainstalowanym na komputerze przeskanowałam komputer. Wykrył js/redirectetED niestety raczej go nie usunął. Zatem powinnam odinstalować ten program antywirusowy, zainstalować inny i na nowo przeskanować komuter?
Mogę przeskanować go jakimś innym antywirusem online nie odinstalowując, ani nie wyłączająć mojego antywirusa?

-- 26 lis 2012, o 23:50 --

Avira free antywirus

-- 26 lis 2012, o 23:52 --

Jaki dobry antywirus oprócz polecasz? Ja już mialam zainstalować avast.-- 27 lis 2012, o 00:20 --Przeskanowałąm jeszcze raz tym samym programem antywirusowym i niczego nie znalazło. Wygląda na to, że wirus został usunięty.
Czy można skanować skanerem online mając zainstalowany inny program antywirusowy, nie wyłączając go?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: miki999 »

Czy można skanować skanerem online mając zainstalowany inny program antywirusowy, nie wyłączając go?
O ile się nie mylę, trzeba go wtedy wyłączyć na czas skanowania. Trzeba też mieć na uwadze, że skaner online może wykryć pliki zainstalowanego antywirusa jako potencjalnie groźne
Avira free antywirus
Też go używam jak pracuję na Windowsie. Wydaje mi się, że on potrafi usuwać wirusy, ale pewności nie mam.
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: lightinside »

Dałaś te logi na forum?:) pomogli Ci?

Hm;) Avira jest niezła tylko z tego co ja pamiętam to zawsze jak była poważna infekcja to inaczej niż przez logi to się nie dało, powracała, nie dało się zainstalować oprogramowania do wywalenia infekcji itd itp...

Naprawiałam rejestr a za chwilę znowu był syf... i tak cały czas nie ma niby wirusa za chwilę jest ten mały spryciula...
pini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 347
Rejestracja: 8 paź 2011, o 00:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 223 razy
Pomógł: 1 raz

usunięcie wirusa poprzez skaner

Post autor: pini »

Witam ponownie. Czy ktoś w Was skanował komputer antywirusem panda online? Odinstalowałam swój stary program antywirusowy i właśnie skanuję antywirusem panda online. Pojawiła mi się inf. iż mam 37 plików zainfekowanych, chociaż zeskanowano dopiero 29% komp. Czy możliwe jest abym miała aż tyle zarażonych plików? Czy program antywirusowy może traktuje moje programy za niebezpieczne, chociaż nie są? Nie chciałabym, aby program usunął jakiś plik.

Dodam, że poprzednio używałam antywirus avast.-- 20 gru 2012, o 00:33 --Wykryto u mnie szpiegujące ciasteczka. Niestety skaner ich nie usunął.
ODPOWIEDZ