Matura (takze i probna:P) z infy....

Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: Yrch »

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was zdaje/chce zdawac mature z infy, czy jest sens itp. Chcialbym tez dowiedziec sie jakie sa wasze przemyslenia po tej niezwykle trudnej probnej maturze, ktora odbyla sie nie dawno:P Interesuje mnie tez czy ktos z tu obecnych chce zdawac na infe na UJ lub AGH Krakowska i czy wie jakie beda kryteria przyjmowania itp. Z teg co wyczytalem (choc nie jestem pewien) na UJ beda brali pkt z rozszerzonej maty lub infy 9w zaleznosci, ktorych bedzie wiecej)+egzamin wstepny, ale zdziwilem sie jak zobaczylem wymogi AGH... Wyniki z rozszerzonej maty+fizy+infy+egzamin wstepny o_O Czy moze ogladalem stare kryteria, czy serio AGH to taka twierdza?:P
SoD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: L-ca

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: SoD »

Z tego co slyszalem to gdzies w Poznaniu patrza na wyniki z matury z infy! Ale to na kierunku humanistycznym: dziennikarstwo czy cos takiego! Wiec dla mnie to to chyba nie ma sensu
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: Yrch »

Uh no poszukalem troche i juz sie dowiedzialem ze na np AGH patrza sie na wyniki infy (lub maty lub fizy zalzy gdzie dokladnie sie idzie) a takze na UJ patrza sie badz to na mate lub inf (biora te pkt, ktorych masz wiecej:P). Ciagle sie zastanawim cyz ja pisac... Czy nikt stad sie na to nie pisze? Badz co badz jesli bedzie taka jak probna to mozna pisac z miejsca...
SoD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: L-ca

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: SoD »

Z tego co wiem to trudna ona nie jest, ale ponoc stara z infy byla latwiejsza!
Sam tez nie wiem czy pisac ale mam jeszcze troche czasu do namyslu!
KULT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2004, o 17:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: KULT »

Ja zdaję maturę z informatyki. Choć to nie ma sensu. Na politechnice wymagają tylko matematyki rozszerzonej i to ją trzeba zdać najlepiej. Na informatykę patrzą jeszcze na Uniwersytecie Śląskim, ale tam są studia pod kątem pedagogicznym więc a nie technicznym
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: kaarol »

Zdaję informatyke i matme i na agh masz na stronie wymogi i jest tak
W=4M+2P+ J +4K
o ile sie nie myle
M-matma
P -infa lub fiza
J -jezyk
K -test kompetencji
i to sie sumuje i dostajesz ilosc punktów i w zależnosci od wyniku się dostajesz lub nie
Na UJ
jest troszeczke inaczej bo jest egzamin algorytmiczno logiczny + punkty z matmy i infy lub fizy o ile dobrze pamiętam.
Co do matury to teraz ta matura zaczeła się dopiero liczyć nie jak kiedyś ze jak ja zdawałeś to tak by było,bo z reszty cieki bolek jesteś. A właśnie co myślicie o próbnej według mnie nie była trudna.
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: Yrch »

Uhm probna matura z infy trudna?:P Nie wiem zrobilem ja w 30minut...:P Ona byla na prawde latwa wystarczy weekend posiedzenia w necie zeby tych rzeczy sie dowiedziec, fakt bylo kilka ciekawych rzeczy, ale reszta to byl smiech... Oh sry nie zrobilem strony tu sie przyznam, bo musialbym sobie przypomniec te pierdoly z html'a... Najbardziej jednak sie boje jak dadza na prawdziwej maturze zeby cos zaprogramowac, to juz bedzie kanal;] A co do kryteriow przyjmowania na studia przejrzalem to i na UJ biora pkt ALBO z maty ALBO z infy w zaleznosci, z ktorej masz wiecej:P Modle sie zeby byla taka matura z infy jak byla teraz:P Wystarczy rpzerobic material z pl.wikipedia.org i jakas ksiazke dla LO i tyle... Ciesze sie, ze nasze Ministerstwo Oswiaty zaczyna zauwazac cos takiego jak Linux i mam nadzije, ze na maturze, przynajmniejtej pisemnej bedzie mozna sie do niego odnosic... A jezeli jeszcze chodzi o mature to co widze jakas probna z infy to dotyczy ona jakiegos "trendi" tematu, ktory teraz na swiecie jest omawiany, np na obecnej byly sieci komputerowe z tego co pamietam...
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: kaarol »

W sumie to mozemy sobie gadać . Ja miałem inna niż ty nie to województwo ale matura była w sumie prosta.
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: Yrch »

Tyle, ze ja sie opieram na tej Warszawskiej;] Egzemplarz bralem bodajrze ze strony gazety wyborczej:P Z reszta wystarczy przejrzec zakres materialu, ktore nie jest jakos nad wyraz obszerny:P Nikt ci nie da przeciez do omowienia schematu motoroli 68000 wiec jest spox;]:P
mihalless
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 30 paź 2004, o 16:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzesko

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: mihalless »

Na twoim miejscu nauczyłbym się podstaw programowania... Może być coś takiego...
Yrch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 28 gru 2004, o 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: AGH/WEAIiE
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 29 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: Yrch »

Heh myslisz, ze dlaczego teraz przerabiam sobie C++?;] Czytalem informator maturalny, choc na maturach pronych, ktore widzialem nie bylo programowania, ale za to stronyninternetowe i trza sobie html'a przypomniec:P
kaarol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 17 lis 2004, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koło Wadowic
Pomógł: 2 razy

Matura (takze i probna:P) z infy....

Post autor: kaarol »

u nas było programowanie powiem tak trza umiec podstawy fizy i matmy obowiazkowo, programowanie i exel oparty był na matmie i fizie a dokłaniej rzut ukośny i kwadrat w układzie współrzędnych.
ODPOWIEDZ