[Systemy liczbowe] Kod U2

kadrapolska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2012, o 17:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

[Systemy liczbowe] Kod U2

Post autor: kadrapolska »

Pokazać, że jeżeli daną liczbę ujemną można zapisać w kodzie \(\displaystyle{ U2}\) na \(\displaystyle{ n}\) pozycjach, to
w celu uzyskania zapisu tej liczby na \(\displaystyle{ m}\) pozycjach (\(\displaystyle{ m>n}\)) wystarczy uzupełnić zapis liczby
na \(\displaystyle{ n}\) pozycjach \(\displaystyle{ m-n}\) jedynkami z lewej strony.

Proszę was o pomoc z tym zadaniem.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2012, o 23:39 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania. Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

[Systemy liczbowe] Kod U2

Post autor: lightinside »

Może weźmy sobie jakąs przykładowa liczbę i zobaczmy co z tego wyjdzie?

w naturalnym to masz liczbę i koniec, a w U2 Uzupełniasz puste krateczki z informacjami 0

Według mnei to co teraz napisze jest ważne i może pomóc Ci z tym zadaniem

Aby otrzymać liczbę przeciwną w U2 czyli minusiwą musisz odwrócić ją i dodać jeden, jeśli masz już minusową to logiczne się zdaje to uzupełnienie

W każdym razie ja nie miałam takich rzeczy, tylko zwykle obliczenia, ale wydaje mi sie że dobrze myslę

MAM to tak jakbyś zapisał na prykład jedynkę na 64 bajtach, masz dużo pustych wpisał byś zero ale jak masz minus jedynkę to musisz dać jedynki bo to tak jakbyś odwórcił odrazu te zera
ODPOWIEDZ