Pseudoasembler problem z definicją [Podstawy programowania]

Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Pseudoasembler problem z definicją [Podstawy programowania]

Post autor: lightinside »

Kolejna rzecz której Pan google nie ma jasno sformułowanej a ja nawet nie bardzo wiem w jakich książkach jej szukać, jak wyświetlają się hasła to dla tego to ludzie co nawyżej wspomnianją o pseudo asemblerze.

Ale co to właściwie jest?

Domyślam się że to język niskiego rzędu bazujący na asemblerze, łatwiejszy prostszy i mający mniej zastosowań.

Ale tak głębiej to co to jest? i gdzie mogę znaleźć info o tym w polsko języcznym internecie bądx książkach?

Czy dobrze wogle myślę??

W sumie to może być też wysokiego i przez to być łatwiejszy, ale wtedy skąd nazwa pseudo asembler?
royas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: 24 sie 2012, o 09:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn
Pomógł: 80 razy

Pseudoasembler problem z definicją [Podstawy programowania]

Post autor: royas »

Z pseudoassemblerem jest jak z pseudokodem. Nie jest dokładnie zdefiniowany, ale wygląda jak assembler. Tak jak pseudokod wygląda jak program w jakimś języku programowania wyższego (niż assembler) poziomu. Można w nim używać typowych instrukcji używanych w assemblerach i mają one typowe znaczenie. Przeważnie to będą jakieś MOV ADD DIV MUL JMP JZ JNZ z jednym lub dwoma operandami, pewnie zazwyczaj wynik działań będzie lądował w akumulatorze.
abc666

Pseudoasembler problem z definicją [Podstawy programowania]

Post autor: abc666 »

Zazwyczaj chodzi o język podobny do asemblera jednak niezaimplementowany na żadnej maszynie oraz eliminujący różne kruczki związane z architekturą, które tylko by przeszkadzały w zrozumieniu idei kodu.
ODPOWIEDZ