Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Gambit »

arigo pisze:links :>
Żeby jeszcze tylko JavaScript obsługiwał
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: arigo »

byl kiedys (zapewne nadal jest) projekt text based web browsera z obsluga javy i o ile sie nie myle to w oparciu o linksa dzialalo :)
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Gambit »

arigo pisze:byl kiedys (zapewne nadal jest) projekt text based web browsera z obsluga javy i o ile sie nie myle to w oparciu o linksa dzialalo
Javy czy JavyScript? (różnica jest ogromna).
arigo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 852
Rejestracja: 23 paź 2004, o 10:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 28 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: arigo »

javascripta
to byl skrot myslowy w kontekscie przegladarek
Mmmkm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 23 cze 2004, o 18:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Mmmkm »

Gambit pisze:
Mmmkm pisze:
Gambit pisze: Szczególnie urzekło mnie to, że strony otwierają się na zakładkach a nie w nowym oknie
Widac, ze nie probowales nigdy nakladki na IE - MyIE. Po zainstalowaniu masz IE dosc podobne do np Opery.
Nie napisałem, że to był jedyny powód dla którego przesiadłem się na Operę.
BTW Użytkownik Oper'y broni IE???
Oczywiscie, ze nie. Napisalem tylko taka ciekawostke...
aha. bylbym zapomnial ;) przed chwila wszedlem na stronke centrumstudenta.net i mnie ladnie poproszono o zmiane przedstawiania sie przegladarki jesli cokolwiek chce zobaczyc... :/
Gambit pisze:
Mmmkm pisze: Opera ma swoje plusy - i to nawet wiele, ale ma tez pare bugow. Dwa, ktore mnie niesamowicie wkurzaja: kuleje download przy kiepskim laczu i, drugi, nie wyswietla sie adres strony w pasku adresu przy otwieraniu w nowym oknie (co, jesli strona nie chce sie zaladowac, nie pozwala na uzycie 'odswierz').
Znasz przeglądarkę bez błędów?
mam dziwne i nieodparte wrazenie, ze wczesniejsza(e) wersje Opery (tak + - ze dwie wersje wczesniej) byly jakos... stabilniejsze? moze nie dostregalem bledow? sam nie wiem... ale to tak btw uwaga...
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Undre »

Jeśli idzie o przeglądarki to nie wiem jak z wami ale ja naprawde mam cienkiego kompa jak na 2005 rok i z tego co sprawdzałem to IE choć dziurawy jak durszlak to jednak nie zajmuje mi tyle pamięci co np Opera ( dwa razy więcej RAMu ponadto wolniej chodzi ).
Co do wyskakujących okienek to mam Kerio Personal Firewall 4 i z takim shitem nie mam w ogóle problemu. Dodatkowo nad kompem czuwa antywirus więc i syfami się nie przejmuję.
Jakoś więc żyję ... Jak se kupie lepszego kompa to pomyślę czy nie przerzucić się na coś innego.
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: marshal »

to zainstaluj sobie firefoxa...na slabsze sprzety najlepsza..
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Megus »

Przerzucilem sie na Opere i jestem szczesliwy
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Undre »

Qrde mówiłem że tak będzie .... wrzuciłem sobie tego Firefoxa i co ?
Zużycie RAM : IE : około 9 - 10 MB .... Firefox : 17 MB
Działa wolniej i choć zapewne jest bezpieczniejszy to jednak ja nie mam cierpliwości żeby na tym pracować .... tu mi sie wszystko ładuje dwa - trzy razy wolniej
Gambit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 22:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 2 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Gambit »

Undre pisze:Qrde mówiłem że tak będzie .... wrzuciłem sobie tego Firefoxa i co ?
Zużycie RAM : IE : około 9 - 10 MB .... Firefox : 17 MB
Działa wolniej i choć zapewne jest bezpieczniejszy to jednak ja nie mam cierpliwości żeby na tym pracować .... tu mi sie wszystko ładuje dwa - trzy razy wolniej
Jakiego masz kompa?
luki2000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2004, o 20:28

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: luki2000 »

Gambit pisze: Na oko, ponad 95% użytkowników kożysta z przeglądarki Internet Explorer...
opera i firefox
Szczególnie urzekło mnie to, że strony otwierają się na zakładkach a nie w nowym oknie i zachowywanie sesji przeglądarki (jeżeli miałeś otwarte jakiejś zakładki i zamykasz przeglądarkę to po ponownym jej uruchomieniu pyta Cię czy chcesz odtworzyć zakładki).
Po pierwsze IE to rzeczywiscie shit :D ale to ze identyfikuje cie jako uzytkownika ie to mozesz miec opere i sobie ustawic ze ma cie identyfikowac jako ie, poza tym jest wiele nakladek takich jak avant browser czy myie2 obecnie znana jako maxthon czy np slimbrowser. Ta ostatnia ma bardzo duzo opcji - dzial na silniku IE
Co do wyzszości opery firefoxa nad ie6. Chyba nie sadzisz ze opera czy firefox sa mnie dziurawe niz ie6 :D. Polecam probe zalogowania sie np na nowy czat na onecie na operze albo firefoxie. IE moze opera i firefox nie :P co nie zmienia faktu, ze opera i firefox rulez :D

btw polecam slownik ortograficzny jezyka polskiego >>>"kożysta"
droopy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 sty 2005, o 13:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław / Suchedniów
Pomógł: 2 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: droopy »

mi firefox działa bardzo dobrze, zgadza się, że trochę zajmuje więcej ramu, ale za to jeśli się używa zakładek to są oszczędności, zamiast pięciu IE które każde te 9 MB bierze mam jedno FF zajmujące 20

no i rozszerzenia to jest świetny bajer mam kilka, polecam takie jak:
disable targets for downloads
view cookies
flash got
live http headers
tabbrowsing extensions
web developer

co prawda powoduje to jeszcze większe użycie zasobów, ale mnie to bardzo nie przeszkadza, komp się dobrze trzyma i działa szybko
artak_serkses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 4 kwie 2005, o 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kuchnia
Podziękował: 5 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: artak_serkses »

Tak OT, nie wiem czy wiecie, ale wyszła 8 część opery, tylko niestety bez javy (żeby mieć obsługę javy, trzeba ją zainstalować na 7.54 z javą ). Do pobrania chociażby . Naprawdę polecam
no4b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 17 gru 2004, o 21:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: no4b »

1) opera rządzi
2) IE ssie
3) firefox:
-zajmuje więcej ramu i miejsca na dysku, a jego ficzery są niczym w porównaniu z operą, a programiści tworzący dodatki do niego tylko kopiują rozwiązania z opery,
-gtk2 ;/
-działa powoli, włacza się wieki itd

Polecam dla opery:
-
-
- http://my.opera.com/forums/showthread.p ... adid=37096

Jestem z tą przeglądarką od wersji 5, bardzo ją cenię, ostatnio dzięki programowi promującemu wersję 8 dostałem darmową licencję, wcześniej nie crackowałem, tak wspaniały produkt, że pozwoliłem mu na ten pasek 1 cm reklamy
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

Internet Explorer - jak Wy możecie tego używać?!?

Post autor: Undre »

Teraz jak już rozwiązałem problem RAMu w kompie, mogę się dołączyć doi wywodu :]

1) Wygody płynące z opcji jakie w przeciwieństwie do IE posiadają Opera Firefox i tym podobne ( zakładki to moje uzależnienie po prostu ) skreślają IE - nie da się ukryć.
2) Jeżeli IE sux ( a dla mnie sux :] ) to Firefox ze swoją liczbą dziur powinien sie zastanowić, bo jest większy durszlak od tego gówna MS-u ... dlatego jak na razie nie zamierzam z tego korzystać, choć miło się siedziało.
3) Gdyby Opera nie miała spieprzonego systemu zarządzania zakładkami ( który po prostu powoduje u mnie pianę z wściekłości ), byłaby bez zarzutu - dlatego przyjąłem technikę zrobienia sobie samemu strony startowej ze wszystkimi potrzebnymi sznurkami, bo pod tym względem Opera SuX !

... niemniej spośród tych 3 podstawowych opcji Opera jest najlepsza.
ODPOWIEDZ