Nauka języka C

matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Nauka języka C

Post autor: matma17 »

Witam,
Mam już jakieś tam podstawy języka C(kalkulator, równanie kwadratowe, dynamiczna alokacja pamięci, tablice) ale chciałbym się nauczyć jeszcze więcej. Jakie książki polecacie? Najbardziej mnie interesują jakieś ćwiczenia, przykłady zadań. W jaki jeszcze sposób nadal się uczyć języka C? Czy jako informatyk muszę mieć C w małym paluszku?, bo na studiach będziemy mieli chyba tylko to co napisałem.
daniello7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2012, o 01:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wroclaw
Pomógł: 3 razy

Nauka języka C

Post autor: daniello7 »

Symfonia C++ jest polecana, nie uważam, aby każdy informatyk musiał mieć C w paluszku, ale podstawy Ci się przydadzą. Mówiąc o podstawach mam na myśli projektowanie obiektowe, liźnij sobie ten temat, bo to się przydaje wszędzie (java, flash and others ). Pozdrawiam!
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Nauka języka C

Post autor: matma17 »

Chciałbym się też nauczyć pisać jakieś aplikacje okienkowe, proste kalkulatory itp. bo już konsola mnie nudzi, wygląda tak mało profesjonalnie. Od czego zacząć naukę programowania okienkowego? Jakieś książki? Czy sam C wystarczy do programowania okienkowego? Czy może do takich rzeczy są polecane inne języki?
royas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 363
Rejestracja: 24 sie 2012, o 09:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cieszyn
Pomógł: 80 razy

Nauka języka C

Post autor: royas »

Do nauki to najbardziej bym polecał Javę, gdyż łatwo w niej cały program napisać, bez wyklikiwania.
Możesz też rozważyć c# i windows.forms, jeśli interesują Cię aplikacje na windows.
C bym na pierwszy rzut do okienkowych nie polecał.
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Nauka języka C

Post autor: matma17 »

No dobrze, a od czego zacząć pisanie programów, Jakie książki poradniki do tego są godne polecenia?
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Nauka języka C

Post autor: matma17 »

Chyba jednak zdecyduję się na Javę(GUI). Jakie książki są polecane?
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Nauka języka C

Post autor: Althorion »

Thinking in Java (moim zdaniem niesłusznie, przegadana) i Java. Kompendium programisty (bardziej zwięzła i dużo bardziej aktualna).
ODPOWIEDZ