[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: Oleszko12 »

Witam!
Bardzo będę wdzięczny jeśli ktoś napisze dla mnie kalkulator, który będzie liczył średni czas spłaty kredytu. ciach
Ja tak naprawdę to dopiero zaczęłam poznawać PHP (były tylko dwa zajęcia czyli 4h30min) i przerosło to mnie moja wiedza jest zbyt płytka aby zrobić taki kalkulator . Niestety chyba wylosowałam najgorszy temat do zrobienia stronki internetowej, którą mam oddać do piątku.

Przydatne informacje:

\(\displaystyle{ \overline{S}= \frac{\sum_{j=1}^{n} t_{j} \cdot R_{j}}{S}}\) - Średni czas spłaty kredytu
\(\displaystyle{ \overline{S}}\)–średni czas trwania kredytu
\(\displaystyle{ t_{j}}}\)- odstęp czasu od chwili zaciągniętego kredytu do momentu spłaty \(\displaystyle{ j}\)-tej raty kapitałowej (powiedzmy, że w miesiącach)
\(\displaystyle{ R_{j}}\) – j-ta rata kapitałowa
\(\displaystyle{ S}\)-kwota zaciągniętego kredytu
\(\displaystyle{ j = 1,2,….,n}\) - liczba rat

Przykład:
Kredyt w wysokości \(\displaystyle{ 1000}\) zł jest spłacany w następujących ratach kapitałowych w terminach:
1-sz rata w wysokości \(\displaystyle{ 50}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 6}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
2-ga rata w wysokości \(\displaystyle{ 100}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 14}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
3-cia rata w wysokości \(\displaystyle{ 100}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 18}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
4-ta rata w wysokości \(\displaystyle{ 100}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 20}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
5-ta rata w wysokości \(\displaystyle{ 150}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 30}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
6-ta rata w wysokości \(\displaystyle{ 150}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 36}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
7-ma rata w wysokości \(\displaystyle{ 150}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 40}\) miesiącach od początkowej raty kredytu
8-ma rata w wysokości \(\displaystyle{ 200}\) zł płatna po \(\displaystyle{ 48}\) miesiącach od początkowej raty kredytu

\(\displaystyle{ \overline{S}= \frac{50 \cdot 6+100 \cdot 14+100 \cdot 18+100 \cdot 20+150 \cdot 30+150 \cdot 36+150 \cdot 40+200 \cdot 48}{1000}=31}\)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 08:29 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania. Całe wyrażenia matematyczne umieszczaj w tagach [latex] [/latex].
witekkq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 16 lis 2007, o 09:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 27 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: witekkq »

Co ma podawać użytkownik?
Odstępy w miesiącach są jakieś losowe?

PHP obsługuje zarówno zmienne jak i operacje matematyczne, wiec skoro masz wzór, to nawet jedne zajęcia z podstaw powinny wystarczyć Napisz w czym masz problem tak będzie łatwiej
Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: Oleszko12 »

Użytkownik ma podawać kwotę kredytu, liczbę rat kredytu, i do każdej raty -kwotę jaką zapłacił i w jakim czasie od początkowej raty. Czas i raty są nieregularne czyli jak kto woli losowe
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 19:09 przez Oleszko12, łącznie zmieniany 1 raz.
miodzio1988

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: miodzio1988 »

Napisz w czym masz problem tak będzie łatwiej
Zatem czekamy, bo gotowca nie dostaniesz
Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: Oleszko12 »

We wszystkim nie wiem z jakich funkcji mam korzystać i w ogóle gorzej już być chyba nie może.
witekkq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 16 lis 2007, o 09:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 27 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: witekkq »

Ogólnie tworzysz formularz do którego użytkownik ma wpisać dane
<form action ...

wysyłasz dane do kolejnej strony
odbierasz i przy użyciu pętli np. while(warunek) dodajesz kolejne pola do wypełnienia przez użytkownika.
cześć obliczeniowa jak w kalkulatorze znakami +, -, *, /
Ostatnio zmieniony 24 maja 2012, o 08:10 przez witekkq, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Oleszko12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 13 mar 2011, o 12:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 11 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: Oleszko12 »

Po próbuję napisać sobie ten kalkulator przynajmniej teraz już mnie więcej wiem jak ma to działać, nie rozumie " wysyłasz dane do kolejnej strony"
witekkq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 16 lis 2007, o 09:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 27 razy

[PHP] Kalkulator czasu spłaty kredytu

Post autor: witekkq »

Chodzi o to żeby wysyłać poprzez formularz jakieś dane aby można było dynamicznie tworzyć stronę o określonej ilości wierszy do wpisywania itd.
... ternal.php
Na początek najłatwiej tak bo się nie pogubisz.

Lub jeżeli chcesz w jednym pliku:

i kolejne przekazania w którym kroku jesteś możesz robić poprzez formę np tak:
<form action="index1.php?krok=1" method="post">

i odczytanie
$krok = $_GET["krok"];
if($krok==1)
{
...tutaj strona wyswietlana w trakcie kroku 1.
}
ODPOWIEDZ